TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Koncert jubileuszowyZespół Pieśni i Tańca Nowa Ruda obchodzi w maju 45-lecie istnienia. Z tej okazji przygotowano wyjątkowy, jubileuszowy koncert, w którym wystąpi ponad 170 osób. Impreza odbędzie się 28 maja.


Zespół powstał w 1971 r. Obecnie tworzy go ponad 80 osób, przede wszystkim dzieci i młodzież. Na program zespołu składają się regionalne i narodowe tańce polskie. Tancerze aktywnie uczestniczą w życiu artystycznym miasta oraz biorą udział w licznych festiwalach i konkursach. Od maja 2004 r. zespół jest członkiem Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF. Wielokrotnie został uznany za najlepszy zespół w Polsce, biorąc pod uwagę działalność turniejową, a w roku 2012 uhonorowany odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Zasłużony dla Kultury Polskiej. W 2013 roku grupa reprezentacyjna została wpisana w poczet Zespołów cenionych przez ekspertów CIOFF, co stwarza warunki do reprezentowania Nowej Rudy na najbardziej prestiżowych festiwalach na całym świecie. Warto również wspomnieć, że solistką zespołu była pochodząca z Nowej Rudy Edyta Geppert.
Koncert jubileuszowy odbędzie się w hali CTS (ul. Kłodzka 16). Wystąpią w nim nie tylko obecni, ale również byli członkowie, z grupą 60+, czyli założycielami ZPiT Nowa Ruda na czele. W sumie na scenie pojawi się ponad 170 osób. Gościem honorowym imprezy będzie aktor i noworudzianin Robert Więckiewicz. Początek o godz. 17.00.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej