TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Zimowe nowościŚniegi i mrozy tuż tuż. Miłośnicy białego szaleństwa zacierają zmarznięte dłonie. Sprawdziliśmy jakie nowości przygotowały dla nas stacje narciarskie regionu.


Zieleniec nieustannie inwestuje. Nowoczesne koleje krzesełkowe ze słynną pomarańczową podgrzewaną kanapą stały się już wizytówką stacji narciarskiej. Oprócz nowych wyciągów w ostatnim czasie pojawiły się też dodatkowe atrakcje - tor do tubingu, profesjonalny snowpark oraz rynna do half-pipu. Bezpłatny parking, to kolejny atut Zieleńca, ale do stacji narciarskiej dostać się można również środkami komunikacji zbiorowej. Większość hoteli z Dusznik, Polanicy i Kudowy zapewnia swoim gościom transport „pod wyciąg”. Tym, którzy jeździć nie chcą być może uda się jeszcze zarezerwować miejsce w jednym z dwóch nowo otwartych zielenieckich ośrodków. Oprócz dodatkowych łóżek w miejscowości pojawiły się też usługi sprzyjające dobremu wypoczynkowi takie jak basen, SPA, sauny czy kręgielnia.


Zieleniec kusi narciarzy ponad 20 wyciągami i pięknymi trasami o różnym stopniu trudności. W tym sezonie będzie można przekonać się o ich walorach korzystając z promocyjnej oferty – Free SKI. Każdy, kto zarezerwuje min. 5 noclegów w Zieleńcu od początku sezonu do 23 grudnia 2011 i od 5 marca 2012 do zakończenia sezonu otrzyma karnet na wyciągi gratis. Warto skorzystać z promocji i nie przepłacać. Lista pensjonatów i hoteli, które włączyły się do akcji oraz szczegóły dotyczące nowej oferty dostępne na stronie www.zieleniec.pl


Również na Czarnej Górze trwają inwestycje. Najważniejszą z nich jest remont i rozbudowa systemu sztucznego naśnieżania wzdłuż najtrudniejszej trasy oznaczonej symbolem A (1600 m długości). To pierwszy etap prac, przygotowujący trasę do obsługi nowej 6-osobowej kolei krzesełkowej, która niebawem zastąpi tę obecną - nieco już wysłużoną. Systemu automatycznego naśnieżania doczekała się także inna trasa, o dł. 1220 m. Ponadto Czarna Góra wzbogaciła się o nowy ratrak z wyciągarką, który służył będzie do przygotowania najtrudniejszych odcinków stoków. Dla podwyższenia komfortu gości zmieniono też położenie kas, zaplanowano nowy punkt gastronomiczny oraz plac zabaw dla dzieci. Początkiem lipca tego roku w Siennej ruszyła także jedna z największych inwestycji na terenie Ziemi Kłodzkiej – budowa trzynastu budynków apartamentowych. Ich położenie z pewnością docenią miłośnicy szusowania na Czarnej Górze. Szczegóły na www.czarnagora.pl


Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej