TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Zimowe granieW dniach 16-20 stycznia w dusznickim Dworku im. F. Chopina rozbrzmiewać będą najciekawsze kompozycje na gitarę klasyczną, a także bluesowe improwizacje. Zimowemu Festiwalowi Gitarowemu towarzyszyć będą warsztaty dla młodych talentów oraz wernisaż wystawy Cezarego Strokosza.


Festiwal rozpocznie się 16 stycznia o godz. 16.00 od koncertu, w którym wystąpi duet gitar klasycznych Agnieszka i Witold Kozakowscy. Wstęp 5 zł. Także siedemnasty dzień stycznia upłynie przy dźwiękach gitary klasycznej. O godz. 16.00 swój recital zagra Cezary Strokosz (wstęp 5 zł). Osiemnastego stycznia, niecodzienną technikę gry na gitarze, tzw. fingerstyle, zaprezentuje Tomasz Bernat. Technika ta polega na wykorzystaniu elementów dłoni oraz instrumentu, które pozwalają na uzyskanie brzmienia całego zespołu. Innymi słowy, gdyby słuchacz nie widział muzyka, a jedynie słyszał, stwierdziłby, że słyszy co najmniej dwóch gitarzystów oraz perkusistę. Początek o godz. 16.00, wstęp 5 zł. Czwartek 19 stycznia to gratka dla fanów bluesa. W Dworku Chopina zagra Roman Puchowski, jeden z czołowych polskich gitarzystów bluesowych. Początek o godz. 16.00 (wstęp 5 zł). Festiwal zakończy Koncert Finałowy, który odbędzie się 20 stycznia o godz. 16.00. Wystąpią w nim uczestnicy warsztatów gitarowych. Wstęp wolny. Podczas festiwalu odbędzie się również wernisaż wystawy form plastycznych autorstwa Cezarego Strokosza, ukazującej przestrzenie wewnątrzkieliszkowe.


Maciej Schulz


Roman Puchowski – gitarzysta, wokalista, instrumentalista. Lider i twórca formacji Von Zeit. Współpracuje m.in. z Martyną Jakubowicz, Tymonem Tymańskim, Keithem Dunnem i Nickiem Katzmanem. Od kilkunastu lat jest wykładowcą wielu warsztatów gitarowych.


Cezary Strokosz – gitarzysta, kompozytor, pedagog, poeta. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Organizator festiwali muzyki gitarowej w Lublinie, Gryficach i Trzęsaczu. Laureat Złotej Maski za reżyserię i scenariusz własnego przedstawienia w ramach Ogólnopolskiego Forum Teatralnego w Poznaniu. Twórca oryginalnych form plastycznych, tzw. przestrzeni wewnątrzkieliszkowych.


Witold Kozakowski – gitarzysta, pedagog, dziennikarz, animator kultury. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Twórca i organizator Festiwalu Gitariada w Kłodzku, Dolnośląskiego Konkursu Gitarowego, Letnich Warsztatów Gitarowych w Jedlinie Zdroju.


Agnieszka Kozakowska – gitarzystka, pedagog. Jest m.in. absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi. Prowadzi klasę gitary w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. F. Chopina w Kłodzku oraz w Zespole Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Wałbrzychu.


Tomasz Bernat – gry na gitarze uczył się w ognisku muzycznym, a następnie w szkole muzycznej II st. w Wałbrzychu. Obecnie sam uczy grać. Fingerstyle’m zainteresował się na pierwszych warsztatach gitarowych w Jedlinie Zdroju. Kilkukrotny stypendysta prezydenta Wałbrzycha.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej