TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Zimowe biegiW ostatnią sobotę stycznia (30.01) wystartuje druga edycja Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych.Wymagająca trasa liczyć będzie 21 km.


Supermaraton Gór Stołowych gości na Ziemi Kłodzkiej od 6 lat. Kultowa impreza ma limit pięciuset zawodników, jednak rejestracja kończy się zwykle po 40 minutach od jej rozpoczęcia. Po raz drugi biegi górskie odbędą się także w sezonie zimowym. Trasa liczyć będzie 21 km i poprowadzi w całości szlakami turystycznymi polskich Gór Stołowych. Zawodnicy wystartują o godz. 9.00 spod Schroniska PTTK Pasterka. Bieg zakończy się bardzo trudnym podejściem - po 665 schodach do Schroniska PTTK na Szczelińcu. Trasa półmaratonu to ostatnie 21 km trasy letniego Supermaratonu Gór Stołowych. Szlak jest trudny technicznie - jest tu dużo skał, zakrętów, znaczne przewyższenia, możliwe duże zaśnieżenie i zlodzenie – dlatego dopuszcza się używanie rakiet śnieżnych. Limit zawodników dla półmaratonu wynosi 500 startujących. Limit czasu na przebycie całej trasy to 5 godzin. Szczegóły na www.maratongorstolowych.pl (kontakt tel. 604522526).


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej