TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
KlasykaJedno z najciekawszych muzycznych wydarzeń września – Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans zawita również na Ziemię Kłodzką. W Kłodzku (14.09) wystąpi zespół Spira Mirabilis, a w pobliskim Bardzie (13.09) - Vox Luminis.


Po raz pierwszy kierownictwo artystyczne nad Festiwalem Wratislavia Cantans objął wybitny dyrygent i instrumentalista Giovanni Antonini. Tegoroczna, 48. edycja (6-15.09) wydarzenia zwraca się w stronę południa Europy - podczas festiwalu zaprezentowane zostaną dzieła kompozytorów pochodzących z Włoch lub tam tworzących, a także utwory inspirowane bogatą tradycją tego kraju, m.in. J.S. Bacha, G. F. Händela, W.A. Mozarta, G. Pucciniego, G. Verdiego, F. Schuberta,F. Mendelssohn-Bartholdyego, D. Scarlatti czy I. Strawińskiego.


W piątek (13.09) o godz. 19.00 w bazylice mniejszej NNMP w Bardzie wystąpi grupa Vox Luminis pod dyrekcją Lionela Meuniera. W programie: Responsoria na Wielką Sobotę G. da Venosa oraz Stabat Mater, dzieło wokalne na dziesięć głosów D. Scarlattiego. Biletyw cenie 15 i 25 zł do nabycia w przyklasztornym sklepie z pamiątkami oraz w centrum kultury (ul. Kolejowa 12, tel. 74 8170827).


Dzień później (14.09), również o godz. 19.00 w sali widowiskowej Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji (pl. Jagiełły 1) wystąpią muzyczni ryzykanci, czyli grupa Spira Mirabilis - zespół zaprezentuje neoklasyczny balet Igora Strawińskiego (Pulcinella – Balletavec Chant). Podczas swych koncertów grupa Spira Mirabilis spontanicznie wymyśla, w jaki sposób wykona utwór i zaprasza publiczność do współuczestnictwa w występie. Co ciekawe, te artystyczne improwizacje dzieją się bez udziału dyrygenta. Bilety w cenie 15 i 25 zł do nabycia w KCKSiR.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej