TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Zieleniec OpenW dniach 3-4 czerwca Zieleniec zaprasza na zawody w disc golfie. Do stacji narciarskiej przyjedzie 60 zawodników z sześciu krajów.


Po zeszłorocznym sukcesie pierwszych zawodów sygnowanych przez PDGA (Profesjonalne Stowarzyszenie Disc Golfa) na fantastycznym polu w Zieleńcu, w tym roku organizatorzy spodziewają się jeszcze większych emocji. Do startu szykuje się 60 zawodników z 6 krajów (Hiszpania, Finlandia, Szwecja, Niemcy, Czechy i Polska) w 4 kategoriach (Open, Kobiety, Masters, Junior). Cel jest jeden – jak najmniejszą ilością rzutów trafić z wyznaczonych punktów do specjalnych 18 „dołków”. DiscGolfPark w Zieleńcu jest pierwszym w pełni wyposażonym polem do disc golfa w Polsce. Dodatkowym jego atutem są z pewnością wspaniałe widoki. Kosze rozmieszczone zostały w taki sposób, że spacerując między nimi można zwiedzić niemal całą stację narciarską.
W zawodach może wziąć udział każdy, niezależnie od umiejętności. Zainteresowani bez doświadczenia będą mogli podczas zawodów spróbować swoich sił na specjalnym polu treningowym. Warto również dodać, że na co dzień w większości zielenieckich pensjonatów i w kasach kolei linowych po opłaceniu kaucji zwrotnej można bezpłatnie wypożyczyć dyski i bawić się do woli. Profesjonalni zawodnicy przywiozą ze sobą do Zieleńca dyski i przekażą je na rzecz dusznickiej szkoły sportowej. Start zawodów 3 czerwca o godz. 9.30. Szczegóły na zieleniecopen.pl oraz www.zieleniec.pl
Disc golf powstał w latach 70. XX w. w USA, wraz z pojawieniem się frisbee. Wielką popularnością dyscyplina ta cieszy się w Finlandii, gdzie otwierane są 2-3 nowe pola tygodniowo.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej