TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Ślizgiem do wiosnyChoć dni coraz dłuższe i cieplejsze, to stacje narciarskie regionu nadal kuszą miłośników narciarstwa. Śniegu nie brakuje, a dołączając do tego ciepłe promienie słońca, relaks gwarantowany.


Co rusz zimowy malkontenci doszukują się w lekkich ociepleniach nadchodzącej wiosny. Nic podobnego. To wciąż zima w naszych stronach rozdaje karty i tak pozostanie jeszcze z pewnością przez kilka najbliższych tygodni. Zieleniec Ski Arena jest tą stacją na mapie ośrodków narciarskich w Polsce, w której śnieg leży przez 150 dni w roku. To wszystko dzięki korzystnemu położeniu, ukształtowaniu terenu oraz unikalnemu klimatowi - śnieg i zimowa aura bardzo okolice Zieleńca lubią, co nie pozostaje bez wpływu na panujące tu warunki narciarskie.
Czwarta, ostatnia już cześć sezonu narciarskiego (pierwsze trzy to okres wczesnej zimy, świąteczny oraz zimowych ferii) to czas, który cieszy się w stacji narciarskiej bardzo dużą popularnością. A to wszystko za sprawą coraz lepszej aury (więcej słońca, mniej mrozów), a także licznych organizowanych w stacji narciarskiej imprez i wydarzeń. Do tego dochodzi także powrót do akcji Free Ski oraz bardziej atrakcyjne ceny narciarskich karnetów.
Wśród wielu wydarzeń, które jeszcze w tym sezonie odbędą się w Zieleńcu, jedną z najważniejszych są zapewne finałowe zawody Dziecięcego Pucharu Orlicy, które odbędą się 18 marca. Ta wyjątkowa, o bardzo bogatej już tradycji, impreza przyciąga na stoki za każdym razem ponad setkę zawodników, którzy ścigają się w różnych kategoriach wiekowych. Z każdymi kolejnymi zawodami rośnie ich popularność, rośnie także poziom sportowej rywalizacji. Co jednak w całym przedsięwzięciu najważniejsze - nie brakuje doskonałej zabawy i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Trochę wcześniej - 5 marca, odbędzie się w Zieleńcu równie ważna impreza. Będzie to 31. Memoriał im. Bronisława Haczkiewicza w narciarstwie alpejskim. Patron wydarzenia był niezwykle ważną postacią dla rozwoju sportu i narciarstwa na Dolnym Śląsku oraz dla wrocławskiej AWF. Całe swe dorosłe życie poświęcił bez reszty pedagogice narciarstwa. Dociekając tajemnic techniki narciarskiej, a także wnikliwie analizując literaturę fachową, nie tylko posiadł głęboką wiedzę, lecz także osiągnął niezwykłą sprawność w technice narciarstwa alpejskiego. Tworzył zręby nowoczesnej metodyki nauczania narciarstwa. Był prekursorem nart krótkich w Polsce, z których z czasem wytworzyły się dzisiejsze carvingi.
Zieleniecka impreza co roku przybiera oczywiście formę sportowych zawodów, do udziału w których zapraszani są przedstawiciele wszystkich pokoleń narciarzy.
Tydzień później, 11 i 12 marca na stokach Zieleńca ścigać się będą instruktorzy i trenerzy snowboardu, którzy wystartują w Mistrzostwach Polski. Wszystkie przydatne informacje odnośnie cen, akcji specjalnych, warunków śniegowych czy aktualnej prognozy pogody znajdą Państwo na stronie stacji narciarskiej - www.zieleniec.pl. Warto także zaglądać na profile Zieleńca w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram), gdzie oprócz bieżących informacji zamieszczane są ciekawe zdjęcia oraz informacje, którymi dzielą się użytkownicy internetu.


Białego szaleństwa nie brakuje też na Czarnej Górze. W tym sezonie do dyspozycji miłośników dwóch i jednej deski oddano tu 6-osobową, najszybszą w Polsce kolej krzesełkową. Miękkie podgrzewane siedzenia, żółte osłony przeciwwietrzne i specjalny system Kid Stop zwiększający bezpieczeństwo z pewnością poprawią komfort wjazdu na górę. Wyprofilowano również trasy A, B Fis oraz H i wzmocniono system naśnieżania stoków, który w ciągu 100 godzin pracy może pokryć trasy: A, B FIS, G, H oraz wszystkie pola narciarskie 50 cm warstwą śniegu. W dodatku swe podwoje otworzył Aparthotel Czarna Góra. Zapewnia on 400 miejsc noclegowych dla najbardziej wymagających. Już teraz goście hotelu mogą korzystać z restauracji, sal konferencyjnych, drink baru oraz stref rozrywki dla dzieci i dorosłych, a latem oferta powiększy się o z basen i strefę SPA & wellness.
Także na Czarnej Górze szusować możemy po zmroku (do godz. 22.30 z przerwą o godz. 16.00 na ratrakowanie), również na trasie B FIS o długości 1680 m. W sumie na miłośników zjazdówek i snowboardów a Czarnej Górze czeka 13 wyciągów narciarskich i 12 tras – od zielonych po czarną. Znajdziemy tu szkoły narciarskie z profesjonalnymi instruktorami i wypożyczalnie z niezawodnym sprzętem. Do tego dochodzi kolej grawitacyjna Czarna Żmija, która czynna jest przez cały rok. To prawie kilometr świetnej zabawy dla dzieci i dorosłych. Na tych pierwszych czeka też specjalna strefa z atrakcjami tylko dla nich.
Na Czarnej Górze nie zabraknie emocjonujących wydarzeń sportowych. Już 4 marca na stokach rozegrane zostaną zawody z cyklu Family Cup, finał 22. Mistrzostw Polski w Narciarstwie i Snowboardzie. Biorący w nim udział zawodnicy zaliczą slalom gigant (narty i snowboard). Ostatnim sportowym akcentem sezonu na Czarnej Górze będą 6. Mistrzostwa Gminy Poniec w Narciarstwie Zjazdowym, które odbędą się 11 marca. Warto również dodać, że na Czarnej Górze od 6 marca zaczyna się niski sezon. Szczegóły na sronie internetowej www.czarnagora.pl


Słonecznego szusowanka!
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej