TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Osiem x sztukaRewelacyjne spektakle w ramach 23. Festiwalu Zderzenie Teatrów im. Mariana Półtoranosa (15-22.11) to propozycja Kłodzka na listopadowe wieczory.


W tym roku organizatorzy festiwalu skupili uwagę na dwóch sferach-kluczach. Pierwsza to miłość i budowanie relacji z drugim człowiekiem. Druga to „polskość” z jej romantycznymi korzeniami, która pojawi się w dwóch bardzo ważnych spektaklach: Dziady – Noc Druga Teatru Wierszalin z Supraśla i Zabijanie Gomułki Teatru im. H. Modrzejewskiej z Legnicy. Warto zaznaczyć, że tegoroczny festiwal przypada w roku 30-lecia powołania do życia Teatru KO-KU przez Mariana Półtoranosa. Jednym z elementów nawiązujących do tej rocznicy będzie ciekawy monodram Ja, Maria w wykonaniu wychowanki M. Półtoranosa - Mirelli Rogozy-Biel (obecnie lubelskiej aktorki) oraz spotkanie absolwentów klas teatralnych i kłodzkiego teatru.
Piętnastego listopada w sztuce Humanka aktorzy Teatru Polskiego z Bielsko-Białej szukać będą odpowiedzi na pytanie: czy w naszym świecie jest jeszcze miejsce na miłość? Akcja spektaklu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości - główny bohater, po kolejnym nieudanym związku, postanawia kupić humanoida, który spełni rolę jego życiowej partnerki.
Dzień później kłodzka publiczność będzie miała okazję spotkać się z artystami Teatru Wierszalin z Supraśla. Aktorzy zaprezentują odsłonę Dziadów - Noc Pierwsza czyli inscenizację dramatu A. Mickiewicza, zrealizowaną na podstawie Dziadów cz. IV z elementami Dziadów cz. II.
Na piątek (17.11) przygotowano wernisaż wystawy zdjęć Bogdana Zdrojewskiego (godz. 17.00) spektakl Dziady – Noc Druga, oczywiście w wykonaniu teatru z Supraśla.
W sobotę (18.11) organizatorzy festiwalu zapraszają do Legnicy na najlepszą sceniczną adaptację prozy Jerzego Pilcha – sztukę Zabijanie Gomułki. Jest to pełna humoru opowieść o zamachu na I sekretarza PZPR.
W niedzielny wieczór (19.11) kłodzka publiczność obejrzy monodram inspirowany losami Marii Skłodowskiej-Curie pt. Ja, Maria. W poniedziałek (20.11) brutalność stawi czoła delikatności w spektaklu poznańskiego Teatru Porywacze Ciał pt. Humanicana.
Kolejna odsłona festiwalu to wtorkowa (21.11) sztuka o śmierci i przemijaniu – Ikebana w wykonaniu Teatru im. L. Solskiego z Tarnowa. Ostatni spektakl Klatka z łez zaplanowano na środę - Wrocławski Teatr Tańca zaprezentuje spektakl o sile miłości, która potrafi uczynić z nas niewolników.
Każdy, kto zakupi karnet (cena 149 zł) na listopadowe wydarzenie będzie mógł zobaczyć 8 wyśmienitych spektakli oraz wziąć udział w przyznawaniu tegorocznego Grand Prix Zderzeń. Kolejny atut dla posiadaczy karnetów to uczestnictwo w konkursie, w którym nagrodą jest bezpłatny wstęp do teatru w Kłodzku na wszystkie przyszłoroczne spektakle.
Wszystkie przedstawienia rozpoczną się o godz. 18.00, bilety i karnety (tylko 80 szt.) do nabycia w kasie KCKSiR. Szczegółowe informacje na stronie www.centrum.klodzko.pl i profilu fb KCKSiR.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej