TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Zderzenie 2019Wyróżnikiem tegorocznego kłodzkiego festiwalu teatrów (20-25.11) jest bogactwo form i różnorodność. Gościem specjalnym wydarzenia będzie aktorka Stanisława Celińska.


25. edycja Festiwalu Zderzenie rozpocznie się w środę (20.11) o godz. 18.00 spektaklem Boże Mój! w wykonaniu łódzkiego Teatru im. Jaracza. W kolejnym dniu wydarzenia (21.11)zaplanowano dwa monodramy. O godz. 18.00 Magdalena Bochan-Jachimek z Gdyni zaprezentuje spektakl Mam problem. Monodram macierzyński. Dwie godziny później, Mateusz Nowak z Lublina przedstawi publiczności spektakl Od przodu i od tyłu.
W piątek (22.11) o godz. 18.00 artyści Warszawskiego Teatru Polonia zaprezentują blisko dwugodzinny spektakl Żeby nie było śladów, a na sobotę organizatorzy zaplanowali biblijną historię Jana Chrzciciela walczącego z hulaką Herodotem. Atutem tego spektaklu jest unikalny wczesnobarokowy język. Spektakl pt. Tragedia Jana przedstawi Teatr Chorea z Łodzi.
W niedzielę (24.11) o godz. 18.00 Stanisława Celińska z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko wystąpi w koncercie pt. Atrament z nutą maliny. Aktorka zaprezentuje publiczności piosenki z dwóch płyt: Atramentowej i Malinowej.
Ostatniego dnia festiwalu, w poniedziałek o godz. 18.00 tancerze Polskiego Teatru Tańca z Poznania postarają się odpowiedzieć na pytanie, jak śmierć jednostki wpływa na życie społeczeństwa. Publiczność obejrzy godzinny spektakl pt. Niech żywi grzebią umarłych.


Karnet na wszystkie festiwalowe wydarzenia to koszt 99 zł. Bilety na jeden spektakl i wieczór monodramów w cenie 19 zł (w dniu przedstawienia - 29 zł). Bilet na koncert Stanisławy Celińskiej kosztuje 49 zł (w dniu koncertu – 59 zł). Bilety do nabycia w Galerii pARTer (pl. Jagiełły 1) – rezerwacja pod nr telefonu: 74 867 33 64.


Stanisława Celińska to wszechstronna aktorka występująca zarówno na deskach teatralnych, jak i przed kamerą. Przez lata związana była niemal wyłącznie z warszawskimi teatrami: Współczesnym, Na Woli, Ateneum, Nowym, Dramatycznym, Studio, Kwadrat i Współczesnym. W filmie zadebiutowała w Krajobrazie po bitwie A. Wajdy (1970 r. - nagroda aktorska w Łagowie). W latach 70-tych XX w. była jedną z najpopularniejszych gwiazd polskiego kina – grała m.in. w filmach K. Zanussiego, St. Barei, J. Antczaka, J. Majewskiego, K. Kutza. Od kilku lat artystka doskonale odnajduje się w roli piosenkarki.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej