TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
ZderzeniaPo obfitującym w wydarzenia kulturalne listopadzie, w grudniu Kłodzko zaprasza na ciąg dalszy festiwalu Zderzenie Teatrów.


Ostatni akcent tegorocznego Zderzenia to dwa dni, wypełnione sztuką przez wielkie S (1-2.12). W pierwszej kolejności (1.12) organizatorzy wydarzenia zapraszają na sztukę Bez – senność w wykonaniu wrocławskiego Teatru Strefa Otwarta w reżyserii Anny Rakowskiej i Piotra Miszteli. Aktorska para wciela się w 11 postaci, by ukazać moc teatralnej metamorfozy Snu nocy letniej W. Szekspira. Początek o godz. 16.00.


Wieczorem (godz. 18.00) Teatr KO-KU zaprasza na sztukę W kraju Pana Boga. Ziemia Kłodzka od Polski do Polski w reżyserii Mariana Półtoranosa. Spektakl to 1000-letnia historia Ziemi Kłodzkiej, opowiedziana językiem teatru. O godz. 19.30 rozpocznie się dyskusja zderzeniowa, a po niej (godz. 21.00) spotkanie autorskie z Moniką Muskałą, stanowiące jednocześnie promocję jej książki pt. Między Placem Bohaterów a Rechnitz. Austriackie rozliczenia, nominowanej do nagrody Nike 2017.


Nazajutrz (2.12) na godz. 17.00 zaplanowano ostatni spektakl w ramach tegorocznego Zderzenia Teatrów. Na scenie KOK (pl. Jagiełły 1) odegrana zostanie sztuka CPH4 w wykonaniu Wydziału Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych z Bytomia. Bilety w cenie 19 zł w przedsprzedaży i 29 zł w dniu spektaklu.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej