TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Zderzenie teatrówW drugiej połowie listopada (20-28.11) Kłodzko zaprasza na szereg interesujących spektakli, które zaprezentują teatry z Polski i Czech. Na festiwalu pojawią się m.in. Adam Woronowicz, Maria Maj oraz Rafał Maćkowiak.


Festiwal teatralny Zderzenie to nie tylko prezentacje spektakli. W programie wydarzenia znajdują się również wystawy, spotkania autorskie, warsztaty, koncerty oraz spotkania z twórcami i krytykami. Festiwal rozpocznie się w niedzielę (20.11) i potrwa dziewięć dni. Pierwszego dnia Teatr Rozmaitości z Warszawy zaprezentuje sztukę Ewelina płacze. Wielkim atutem spektaklu jest doborowa obsada. Na kłodzkiej scenie wystąpią Adam Woronowicz, Maria Maj, Ewelina Pankowska oraz Rafał Maćkowiak. Na poniedziałek (21.11) wrocławski Teatr Ad Spectatores przygotował sztukę pt. Obcy z Mons, czyli historię starcia wojsk brytyjskich z wielokrotnie silniejszą armią niemiecką, które miało miejsce w belgijskim miasteczku Mons w 1914 roku. Tego samego dnia o godz. 19.15 rozpocznie się spotkanie autorskie z podróżnikiem Maćkiem Hawrylakiem. We wtorek (22.11), trzy etiudy: Stół bez szczęścia, Łk 10,29 oraz Sen Jakuba, zaprezentuje publiczności Kielecki Teatr Tańca. Poza własnymi produkcjami grupa działa w koprodukcjach m.in. z Operą Wrocławską, niemieckim Teatrem Niederbayern, Operą Izraelską oraz stacjami TVP, TVN i Polsat. W środę (23.11) Teatr Nowego Fronta z Czech przedstawi spektakl Passing czyli refleksyjną historię o życiu i odchodzeniu. Na czwartek (24.11) poznański Teatr Biuro Podróży przygotował sztukę Wot takaja żyzń - czyli 17 interesujących, acz krótkich jak mgnienie oka spotkań z Rosją. W piątek (25.11) Teatr Rawa z Katowic zaprasza publiczność na niezwykłą pielgrzymkę, pt. Katechizm Białego Człowieka. Tuż po spektaklu, o godz. 19.30 odbędzie się wieczór pamięci Mariana Półtoranosa. Na ostatni z festiwalowych spektakli organizatorzy zapraszają w niedzielę (27.11). Całkowicie improwizowaną sztukę Bestseller zaprezentuje teatr Improkracja. O godz. 19.30 odbędzie się spotkanie podróżniczo-muzyczne Zderzenie kultur – Show me the Asian street (Wojtek Heliński).


W ramach projektu Teatr Polska zaprezentują się dwie instytucje. W sobotę (26.11) Teatr Wierszalin z Supraśla przedstawi spektakl Wziołowstąpienie, a w poniedziałek (28.11) aktorzy Teatru Współczesnego ze Szczecina wystąpią w spektaklu Trollgatan. Ulica Trolli. Spektakle rozpoczynać się będą o godz. 18.00. Bilety w cenie 40 zł (ulgowy - 30 zł, zbiorowy – 25 zł) oraz karnety na wszystkie widowiska (180 zł – normalny i 135 zł – ulgowy) dostępne są w galerii sztuki pARTer (pl. Jagiełły 1). Szczegóły na stronie internetowej www.centrum.klodzko.pl


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej