TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Zabiegana wiosnaZałóż dobre buty do biegania i przemierzaj Ziemię Kłodzką. W kwietniu szykuje się sporo imprez dla biegaczy, w tym dla prawdziwych hardcorowców.


Bardzo ciekawie zapowiada się pierwsza Międzynarodowa Sztafeta Górska, która 13 kwietnia wystartuje i zakończy się w Kudowie.
Zawodnicy mogą wybrać jeden z dwóch biegów: Sztafeta 3 x 20+ km (trasa podzielona na 3 różne etapy dla zespołów 3-osobowych) oraz Solo (start indywidualny na dystansie około 73,3 km).
W przypadku sztafety bieg podzielono na 3 etapy. Pierwszy z nich Kudowa-Hvezda liczyć będzie 28,7 km. Drugi z Hvezdy do Karłowa 21,7 km a ostatni, z Karłowa do Kudowy 22,9 km. Zespoły będą miały w sumie 14 godzin na pokonanie całej trasy. Podobnie rzecz się ma w przypadku biegu Solo. Tutaj uczestnicy pokonają trasę ponad 73 km, na którą otrzymają limit czasowy 14 godzin.
Prowadzone będą klasyfikacje Open oraz z podziałem na wiek i płeć. Bieg wystartuje spod Teatru pod Blachą w kudowskim parku zdrojowym o godz. 6.30. Meta zlokalizowana będzie w tym samym miejscu. Szczegóły na www.sztafetagorska.pl
Kilka dni później (27.04) Bardo zaprasza na charytatywny bieg Silver Run. Biegacze będą mieli do wyboru 3 dystanse – 5, 12 oraz 21 km. Start najdłuższego z nich zaplanowano na godz. 10.45. O godz. 11.10 wystartują zawodnicy biorący udział w biegu na 12 km, a 10 minut później (godz. 11.20) ci, którzy wybrali najkrótszą trasę (5 km). O godz. 14.30 odbędzie się dekoracja najlepszych biegaczy. Celem imprezy, oprócz aktywnego wypoczynku i dobrej zabawy, będzie zebranie funduszy dla Polskiej Fundacji Wychowania Fizycznego m.in. na pozaszkolne zajęcia wychowania fizycznego dla dzieci i młodzieży z ubogich oraz dysfunkcyjnych rodzin. Start biegów zlokalizowano w parku miejskim przy ul. Skalnej.
Warto dodać, że przy starcie prowadzona będzie zbiórka starych i zepsutych telefonów, za które otrzymamy sadzonkę świerka. Szczegóły na www.silver-run.pl


Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej