TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Wystawa o rzeceŻycie ludzi mieszkających nad niemiecką rzeką Wezerą, a konkretnie w mieście partnerskim Dusznik - Hoyi, jest głównym tematem październikowej wystawy w Muzeum Papiernictwa.


Ekspozycja Życie nad Wezerą pochodzi ze zbiorów Heimatmuseum Grafschaft Hoya e.V. (z Dolnej Saksonii), a autorką jej scenariusza jest Elfriede Hornecker z Muzeum w Hoyi. Składają się na nią obrazy przedstawiające życie nad Wezerą, archeologiczne obiekty odnalezione przy jej brzegach, ceramika przewożona statkami, czy modele typowych statków pływających po wodach Wezery. Rzeka - bohaterka wystawy, sprzyjała rozwojowi zarówno. plżycia gospodarczego, jak i towarzyskiego. Powstałe w 1926 roku Towarzystwo Wioślarskie zorganizowało w 1985 roku Regaty Jesienne, będące największymi regatami wioślarskimi w Europie.


Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających od 16 października do końca listopada. Patronat honorowy objął nad nią Konsul Generalny Niemiec Bernhard Brasack. Jej komisarzem jest mgr Beata Dębowska, kierownik Działu Miejskiego Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju.


Marta Nowicka
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej