TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
50. Wratislavia CantansW tym roku wrocławski festiwal zawita także do Kłodzka (10.09) i Barda (14.09).


Twórcą Wratislavii Cantans był jeden z najwybitniejszych polskich dyrygentów - Andrzej Markowski. Obecnie dyrektorem festiwalu jest Andrzej Kosendiuk, a o część artystyczną dba Giovanni Antonini.Tegoroczny, jubileuszowy festiwal potrwa od 6 do 19 września, a część koncertów odbędzie się w ultranowoczesnym budynku Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, którego uroczysta inauguracja nastąpi 4 września. Będą też niezwykli goście, m.in. Zubin Mehta z towarzyszeniem Israel Philharmonic Orchestra (NFM - 7.09) czy Chór Patriarchatu Moskiewskiego (kolegiata św. Krzyża i św. Bartłomieja – 10.09).


W ramach Wratislavia Cantans, w regionie odbędą się dwa koncerty. Na pierwszy organizatorzy zapraszają 10 września o godz. 20.00 do kościoła pw. MBR (pl. Franciszkański 1) w Kłodzku. Będą to Cztery żywioły, z udziałem solistów – uczestników 40. Kursu Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej oraz Orkiestry Festiwalowej pod dyrekcją Benjamina Bayla. Bilety na koncert w cenie 25 zł (ulgowy 15 zł) do nabycia w Galerii pARTer (pl. Jagiełły 1). Drugi koncert odbędzie się 14 września o godz. 19.00 w Bazylice Mniejszej NNMP w Bardzie. Solistom towarzyszyć będzie Wrocław Baroque Ensemble pod dyrekcją Andrzeja Kosendiaka. Bilety na koncert w cenie 25 zł (ulgowy 15 zł) do nabycia tuż przed koncertem.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej