TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
WPAdnij do DusznikJuż po raz szósty Duszniki zapraszają na Ogólnopolski Festiwal Sztuki Wszelkie Przejawy Artyzmu (WPA). Impreza odbędzie się w dniach 8-18 sierpnia.


Ta impreza nie daje się łatwo zaszufladkować. Jej profilem jest brak profilu. Jej zasadą – brak zasad. Tu spotyka się amator z profesjonalistą, początkujący z dojrzalszym twórcą. Grafik, raper, tancerka, graficiarz, fotografka czy wokalistka - każdy może pokazać co potrafi w samodzielnie zaaranżowanej przestrzeni. Festiwal rozpocznie się 8 sierpnia pokazem audiowizualnym, poprzedzającym nocny wernisaż wystawy głównej. Kolejne dni to liczne warsztaty, multidyscyplinarny plener artystyczny, wieczorne koncerty i spotkania. Szczegółowy program na stronie www.wpa.org.pl


Poprzez otwartą formułę festiwalu szczególnie promuje się tu młodych artystów, którym tworzy się warunki do swobodnej aranżacji przestrzeni (na miejsce WPA wybierany jest zawsze budynek w stanie przedremontowym). Festiwalowa aktywność nie zamyka się w murach obiektu – ekspozycje i happeningi organizowane są w wielu miejscach uzdrowiska. Organizatorem WPA jest Fundacja Inicjatyw Niezależnych (fin.org.pl).
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej