TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
WOŚP 21 FinałTradycyjnie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wystartuje rankiem w drugą niedzielę stycznia (13.01). W centrum uwagi organizatorów imprezy jak co roku znalazły się problemy zdrowotne dzieci, a także – co jest nowością – opieka nad seniorami. Pieniądze zebrane podczas 21. finału zostaną podzielone; połowa wesprze terapię noworodków i niemowląt, a druga połowa przeznaczona zostanie na wyposażenie wybranych szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. 


W poprzednim, 20. finale, zebrano 50.638.801,30 złotych, a uczestniczyło w nim 120 tys. wolontariuszy skupionych w blisko 1700 sztabach. Wydano 35 mln papierowych serduszek. Orkiestra zagrała też poza granicami kraju, m.in. w Afganistanie, Hiszpanii, Kanadzie, Szwecji, Włoszech i Stanach Zjednoczonych. Jak będzie w tym roku? Czy pobijemy kolejny rekord? To się dopiero okaże.  


Sztaby WOŚP na Ziemi Kłodzkiej


Kłodzko


W stolicy powiatu Orkiestra zagra najgłośniej w centrum handlowym Galeria Twierdza Kłodzko. Zbiórce pieniędzy towarzyszyć będzie wiele atrakcji. Już od godz. 10.00 na parkingu przed centrum zaprezentowane zostaną samochody rajdowe zawodników Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej, a straż pożarna, straż graniczna i policja pokaże swój sprzęt bojowy. O emocje z historią w tle zadbają żołnierze Kłodzkiego Regimentu oraz rycerze i damy z Kłodzkiego Bractwa Rycerskiego. O godz. 14.00 impreza przeniesie się do wnętrza galerii. Na klientów naprzemiennie czekały będą licytacje i występy artystyczne. Wśród fantów znajdą się m.in. karnet na przelot samolotem czy też przejażdżka samochodem rajdowym na fotelu pilota. Najmłodsi z pewnością oblegać będą stoisko z malowaniem buziek, a nieco starsi zapoznać się będą mogli z zasadami udzielania pierwszej pomocy. W Galerii Twierdza Kłodzko powstanie również pełna zdrowia Medyczna Wyspa Centrum Medycznego Salus. Nie zabraknie gwiazd. O godz. 14.30 na scenie pojawi się raper Liber, a o godz. 19.00 gwiazda wieczoru - Norbi. Imprezę zakończy tradycyjnie Światełko do Nieba, które wzniesie się w górę o godz. 20.00.


Liber – właściwie Marcin Piotrowski, raper i autor tekstów. Na swoim koncie ma 5 albumów studyjnych. Jego najpopularniejsze piosenki to m.in. Żeby nie było, Aniele, Czyste szaleństwo.


Norbi – Norbert Dudziuk, piosenkarz, prezenter radiowy i dziennikarz telewizyjny. Pracował m.in. w Radiu Olsztyn i TVP Olsztyn. Do tej pory wydał 5 albumów, a za debiutancką płytę Samertajm zdobył Fryderyka w kategorii Album roku. Hity Norbiego to, m.in. Kobiety są gorące, Pokręciło mi się w głowie czy Rozkołysz się.


Bystrzyca


Bystrzycki WOŚP wielkie granie rozpocznie o godz. 14.00 w Kawiarni Muzycznej MGOK (ul. Wojska Polskiego 20). W programie imprezy m.in. występy zespołów instrumentalnych i instrumentalno-wokalnych (grupy z PSM I st. w Bystrzycy oraz PSM I st. w Kłodzku).


Duszniki


Finał Orkiestry w Dusznikach odbędzie się tradycyjnie w Dworku Chopina. W programie znalazły się występy grup artystycznych dusznickiego MOKiS oraz licytacje przeróżnych fantów (od godz. 15.00).


Szczytny cel wymaga zaangażowania różnych środowisk, zatem do akcji włączy się Muzeum Papiernictwa. Od kilku lat dusznickie muzeum czerpie na rzecz WOŚP papierowe serduszka. Swoich drzwi papiernia nie zamknie również 13 stycznia. Przybyli w tym dniu do młyna goście będą mieli niepowtarzalną okazję do samodzielnego wykonania kartek papieru w kształcie serduszek bez dodatkowych opłat. Jedyne co należy zrobić to zasilić orkiestrową skarbonkę.


Kudowa


W kurorcie, oprócz wolontariuszy z puszkami na mieszkańców i turystów czekały będą liczne atrakcje. Imprezy odbędą się w Parku Zdrojowym, gdzie pokaz swej witalności zaprezentują kudowskie morsy, a także w Teatrze Zdrojowym. Przewidziane są licytacje oraz koncerty, m.in. zespołu Foxy Lady i Andrzeja Bilińskiego. 


Lądek


Siedzibą finału WOŚP w Lądku będzie tutejszy dom kultury (CKiR, pl. Staromłyński 5). W programie imprezy występy lokalnych zespołów oraz atrakcyjne licytacje.


Międzylesie


Sztab WOŚP podzielono tu między oddział w Międzylesiu (dom kultury - pl. Wolności 15, start godz. 18.00) oraz w Domaszkowie (dom kultury, od godz. 15.00). W programach występy dzieci i młodzieży, słodka kawiarenka oraz sprzedaż gadżetów WOŚP. 


Nowa Ruda


Tutaj od rana po ulicach krzątać będą się wolontariusze, którzy do puszek zbierać będą pieniądze. Natomiast główna impreza odbędzie się na noworudzkim Rynku, gdzie od 16.00 odbywały się będą koncerty rockowe. Gwiazdą wieczoru (godz. 18.30) będzie zespół Naaman. O godz. 19.30 rozpoczną się licytacje, a pół godziny później wzniesie się Światełko do Nieba.  


Naaman – zespół z Lubina, tworzący muzykę reggae. Skład zespołu to: Marta Nadia Adamowicz i Ania Grygiel (wokal), Sebastian Biesiadecki (gitara basowa), Michał Chomicki (gitara), Krzysiek Stojanowski (klawisze), Przemek Ziemba (elektronika, instrumenty perkusyjne) oraz Bartek Opyrchał (perkusja).


Stronie


Stroński sztab zaprasza do budynku byłej stacji kolejowej (ul. Kościuszki 18), który dziś jako dom kultury jest miejscem spotkań mieszkańców miasta. Impreza rozpocznie się o godz. 16.00. W programie m.in. występy regionalnych zespołów muzycznych oraz licytacja atrakcyjnych fantów – karnetów na wyciągi oraz voucherów na pobyty w pensjonatach i hotelach.


Szczytna


Zbiórkę przeprowadzi tu 18 wolontariuszy, którzy od godz. 9.00 wyruszą na ulice miasta. Od godz. 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury (ul. Sienkiewicza 16) rozpocznie się część artystyczna (m.in. przedszkolaki,  uczniowie podstawówki, gimnazjum oraz ogniska muzycznego). W przerwach między występami prowadzone będą licytacje. Tradycyjnie o godz. 20.00 wypuszczone zostanie Światełko do Nieba. 
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej