TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
28. Finał WOŚPTradycyjnie, w drugą niedzielę stycznia (12.01) na ulice polskich miast wyruszą wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W centrum uwagi organizatorów imprezy, tym razem znalazły się problemy dziecięcej medycyny zabiegowej. Również na Ziemi Kłodzkiej orkiestra zagra pełną parą.


Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na stałe wpisały się już w kalendarze wydarzeń miast w całej Polsce oraz wielu miejsc na świecie. Ta niebywała i niepowtarzalna akcja porusza serca wszystkich ludzi dobrej woli.
Pierwszy finał WOŚP miał miejsce w 1993 roku. Wszystko zaczęło się od spontanicznej akcji magazynu Brum Top, prowadzonego na antenie Programu III Polskiego Radia przez Jurka Owsiaka. Datki przesyłane w kopertach i przekazami pocztowymi przekazano wówczas na rzecz dzieci z wadami serca. Po kolejnym udanym happeningu przeprowadzonym przez charyzmatycznego Owsiaka w muzycznym programie Róbta co chceta (TVP2) zrodził się pomysł założenia fundacji. Tak powstała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podczas pierwszego finału zebrano 1,5 mln dolarów, co przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Zakupiono za nie sprzęt medyczny dla oddziałów kardiochirurgii dziecięcej w całej Polsce. Od tego czasu niemal z roku na rok Orkiestra bije rekordy zebranych środków. Podczas zeszłorocznego 27. Finału, na konto Fundacji WOŚP trafiło 175 938 717,56 zł! W tym roku pieniądze zbierane są na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Oprócz wolontariuszy z puszkami, których znajdziemy praktycznie w każdym mieście w Polsce, prowadzone będą m.in. aukcje internetowe. Tegorocznym creme de la creme będzie replika medalu Nagrody Nobla, którą przekazała Orkiestrze Olga Tokarczuk.


Również miasta Ziemi Kłodzkiej przyłączają się do kolorwego teamu WOŚP. Wszędzie, także na stokach narciarskich regionu, pojawią się wolontariusze z puszkami. Miasta organizować będą aukcje, loterie i koncerty. Wszystko ma na celu pomóc w zebraniu jak najwyższej kwoty.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej