TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Orkiestra z sercemW niedzielę 13 stycznia cała Polska zagra w 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dla naszego regionu, dzięki transmisjom z Dusznik-Zdroju, tegoroczne wydarzenie będzie wyjątkowe.


Celem 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki, które mogą dokonać diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali.
Fundacja WOŚP do tej pory zebrała ponad 825 mln zł (rekord z 2018 r. wynosi ponad 126 milionów). Finały odbywały się praktycznie na wszystkich kontynentach. Warto dodać, że oprócz fizycznej zbiórki pieniędzy do końca stycznia trwają aukcje na Allegro, a wśród nich m.in. sparing bokserski z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem czy dzień w górach z Andrzejem Bargielem.


Duszniki
Jako jedno z 11 polskich miast poszczyci się transmisjami live na antenie TVN. Na ulicach miasta oraz na stokach Zieleńca nie zabraknie wolontariuszy, którzy do puszek zbierać będą pieniądze.
O godz. 14.00 w Zieleńcu odbędzie się zjazd narciarski pod hasłem Policz się z cukrzycą, a godzinę później w Dworku Chopina wystąpi najstarszy polski chór męski z Dzwon oraz Makrotumia z Dusznik. Zaśpiewa także dusznicki chór dziecięcy Tarantella oraz ks. Bogdan Skowroński.
W Zieleńcu, na specjalnej scenie WOŚP grać będzie do godz. 22.00. W przerwie między występami artystycznymi prowadzone będą licytacje.


Kłodzko
Stolica powiatu tradycyjnie weźmie udział w finale WOŚP. Tym razem impreza odbywać się będzie w Kłodzkim Ośrodku Kultury (pl. Jagiełły 1). Od godziny 15.00 do 20.00 trwać będą prezentacje artystyczne oraz licytacje.


Nowa Ruda
Miasto słynie z pamiętnej historii licytacji wojskowego MIGa podczas jednego z finałów WOŚP. Mało rzetelny zwycięzca licytacji postanowił wówczas nie zapłacić za latającą maszynę. Z pomocą przyszli mieszkańcy miasteczka. Przeprowadzono miejską zbiórkę pieniędzy, w efekcie której samolot został w Nowej Rudzie i wita dziś wszystkich gości wjeżdżających do miasta.
W tym roku wolontariusze szaleć będą z puszkami od rana, a od godz. 14.00 WOŚP grać będzie w siedzibie MOK (ul. Strzelecka 2a). O godz. 16.00 rozpoczną się pokazy sekcji artystycznych MOK, a o 18.00 noworudzka grupa Fist Circle zagra koncert Rage Against The Machine – Tribute. O godz. 20.00 odbędzie się finał licytacji.


Międzylesie
Międzyleski WOŚP zagra w samym centrum miasteczka i w Domaszkowie. W programie m.in. występy artystyczne dzieci oraz młodzieży, licytacje gadżetów, słodka kawiarenka. Na Rynku odbędzie się bieg Policz się z cukrzycą.


Lądek
Finał WOŚP odbędzie się na lądeckim Rynku, a w jego programie znajdą się koncerty z karnawałowymi, gorącymi rytmami latino. Wystąpią także zespoły Bardziej i Zakaz oraz miejscowa młodzież. Będą także przejażdżki rajdówkami, licytacje, pyszne ciasta i przekąski oraz coś na rozgrzanie.


Bystrzyca
W tym roku do działań bystrzyckiego sztabu WOŚP dołączyła lokalna Fundacja Szansa. Finał odbędzie się w sali widowiskowej MGOK (ul. Wojska Polskiego 20). Program imprezy wypełnią występy lokalnych grup tanecznych i zespołów muzycznych, jednak najważniejsze tego wieczoru będą przeprowadzane licytacje. Na scenie pojawią się m.in. zespoły ludowe, uczniowie z SM I i II st., Akademia Ruchu Goworów, Agnieszka Makarewicz z pokazem zumby, Teatr TUB oraz grupa Retro Band.


Polanica
O godz. 11.00 z Małego Rynku wystartuje Bieg dla małych serduszek. Do wyboru dwa dystanse: 5 i 10 km. Będzie także prezentacja wozu OSP oraz przejazdy samochodami rajdowymi. O godz. 16.00 WOŚP przeniesie się do Teatru Zdrojowego, gdzie odbędą się prezentacje artystyczne i licytacje.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej