TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
23. finał WOŚPW drugą niedzielę stycznia (11.01) na ulice polskich miast wyruszą wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w latach ubiegłych, datki zebrane w tym dniu, wspomogą najmłodszych i najstarszych pacjentów szpitali.


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wystartuje tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia. Tym razem celem zbiórki będzie podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów. W ciągu poprzednich finałów WOŚP zebrano ponad 590 milionów złotych. W ubiegłym roku padł rekord - wolontariusze uzbierali blisko 52 mln zł. Jak będzie w tym roku? To się dopiero okaże.Orkiestra gra w każdym zakątku naszego kraju, ale także poza jego granicami, m.in. w Hiszpanii, Szwecji, Włoszech, Afganistanie, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Sztabów WOŚP nie zabraknie oczywiście również na Ziemi Kłodzkiej.


Kłodzko


WOŚP wystartuje o godz. 11.00 na parkingu przy centrum handlowym Galeria Twierdza. W programie m.in. licytacje przejazdów samochodami rajdowymi, prezentacja wyposażenia służb mundurowych, pokazy pierwszej pomocy oraz akcji ratunkowych wyspecjalizowanych jednostek. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci. W samo południe na scenie w pasażu handlowym rozpoczną się występy artystyczne, a o godz. 15.00 wystartuje licytacja. O godz. 18.30 na scenie pojawi się zespół Karabach, a o godz. 20.00 tradycyjne światełko do nieba rozbłyśnie nad Kłodzkiem.


Nowa Ruda


W mieście, które wita gości wylicytowanym na WOŚP samolotem nie może zabraknąć emocji. Gdy tylko wolontariusze skończą zbierać pieniądze rozpocznie się dobra zabawa. O godz. 16.00 salę widowiskową MOK wypełnią muzyka i taniec. W programie pokazy grup tanecznych, m.in.: Coma, Coma Kids, Shadowsky, Comannators, Krawaciary oraz występ Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Ruda. O godz. 17.30 na scenie pojawi się wrocławska grupa Scoffers, a o godz. 18.30 The Colonists. Godzinę później rozpoczną się licytacje, a po nich wystrzeli tradycyjne światełko do nieba. Ostatnim akcentem finału WOŚP w Nowej Rudzie będzie projekcja filmu Sen o Warszawie (godz. 20.30, bilet 12 zł).


Stronie


Siedzibą strońskiego sztabu WOŚP będzie budynek CETiK-u (ul. Kościuszki 18). W programie m.in. występy regionalnych zespołów muzycznych oraz licytacje atrakcyjnych fantów – m.in. karnetów narciarskich oraz voucherów na pobyty w pensjonatach i hotelach.


Bystrzyca


Miasto przygotowało sporo atrakcji, zarówno w MGOK (ul. Wojska Polskiego 20), jak i na pobliskich plantach. W południe odbędą się pokazy przygotowane przez jednostki straży pożarnej, policji, brygadę operacyjno-szturmową, GOPR, straż graniczną oraz pogotowie ratunkowe. O godz. 14.00 na placu manewrowym przy ul. Orężnej odbędzie się przejazd rajdówek, a chwilę później chętni będą mogli uczestniczyć w akcji: przejazd za cegiełkę z Auto-Lex Rally Team. Również o godz. 14.00 rozpoczną się występy na sali widowiskowej MGOK (m.in. pokazy taneczne, spektakl Czerwony Kapturek, koncert duetu Ponad Chmurami oraz bystrzyckiego zespołu Progressaid). Punktualnie o godz. 20.00 w ramach światełka do nieba swój ognisty pokaz zaprezentuje Teatr Uliczny TUB.


Lądek


Siedzibą lądeckiego sztabu WOŚP będzie Centrum Kultury i Rekreacji (pl. Staromłyński 5). W programie m.in. kwesta, zabawy dla całych rodzin, występy wokalne oraz koncerty regionalnych zespołów.


Duszniki


Tutaj także będzie się działo. Wolontariusze z puszkami pojawią się w całym mieście, z zielenieckimi stokami i Muzeum Papiernictwa włącznie. W Papierni przez cały dzień można będzie czerpać serduszka z papieru czerpanego. O godz. 15.00 WOŚP zacznie grać w Dworku Chopina. W programie występy artystyczne, m.in. chóru Tarantella oraz grupy wokalnej Splot. Nie zabraknie licytacji, a o godz. 20.00 w górę poleci światełko do nieba.


Polanica


Od rana ulice miasta wypełnią wolontariusze. W godzinach popołudniowych impreza przeniesie się do Teatru Zdrojowego. W jej programie znalazły się występy artystyczne, licytacje i rywalizacja sportowa.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej