TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Wiosna z bluesemW marcu Centrala 57 zagra w Schronisku pod Muflonem (Duszniki, 10.03., godz. 19.00), we wrocławskim klubie Od  zmierzchu do świtu (15.03., ul. Krupnicza 15) oraz w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej (18.03., ul. Joliot-Curie 15, Wrocław). Zespół powstał w 2007 roku z inicjatywy Pawła Tura (gitara i wokal) oraz Piotra Cichego (bas). Wkrótce dołączył do nich Tomasz Burzyński (perkusja).


Twórczość Centrali 57 to dynamiczny blues-rock z domieszką reggae i bossa-novy, oparta na autorskich kompozycjach muzyków oraz tekstach poety Adama Polańskiego. Centrala udowadnia, że blues nie musi być smutny i nostalgiczny. Chwytliwe kawałki szybko przyniosły zespołowi popularność. Dzięki temu muzycy koncertują nie tylko na Dolnym Śląsku, ale w całym kraju oraz w Czechach. W grudniu 2010 roku ukazała się pierwsza płyta artystów pt. Nauka Umierania. Utwory z krążka emitowane były w Polskim Radiu Wrocław, Radiu Złote Przeboje, Radiu RAM i Traffic. Piosenka Obudź ze mną nowy dzień przez długi czas zajmowała pierwsze miejsce w dolnośląskich notowaniach list przebojów. Nowy teledysk grupy można zobaczyć na oficjalnym blogu www.centrala57.com.Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej