TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Wielkie granieJuż po raz dziewiętnasty odbędzie się ogólnopolski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem artyści i wolontariusze wystartują w drugą niedzielę stycznia (09.01). Również na Ziemi Kłodzkiej nie zabraknie brzęczących puszek i czerwonych serduszek dla darczyńców.


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zadebiutowała w 1993 roku. Od pierwszej edycji wolontariusze zbierali fundusze na zakup sprzętu medycznego dla najmłodszych. WOŚP od lat gra w każdym polskim mieście. Jej sztaby można również spotkać w najodleglejszych zakątkach naszego globu m.in. na obu biegunach, w polskich stacjach polarnych. W ubiegłym roku Orkiestra zagrała dwukrotnie. Po raz pierwszy w styczniu - zbierano na doposażenie klinik onkologicznych (wynik: 43 mln. zł). Drugi, nadzwyczajny finał akcji odbył się w lipcu – wtedy celem było zebranie funduszy na zakup sprzętu pomagającego w likwidacji skutków powodzi (wynik: ponad 2,5 mln. zł). Łącznie WOŚP zebrała 397 666 621 zł. W tym roku Orkiestra zagra dla dzieci cierpiących na schorzenia urologiczne i nefrologiczne. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu pozwalającego na wczesne wykrycie wad układu moczowego.


W Bystrzycy Kłodzkiej WOŚP wystartuje o godz. 14.00, impreza odbędzie się w Hali Sportowo-Widowiskowej (ul. Sienkiewicza 4). W tegorocznym finale wystąpią m.in. zespoły State Of Mind, JoGra, Synergia oraz Punk.T. Gościnnie zagrają Centrala 57 oraz grupa z Namysłowa – Pomoc Drogowa. Na bystrzyckiej scenie pojawią się również tancerze ze Studia Tańca Staccato oraz grupy: Chillout, Force Street Crew oraz BBoy Michaszko z ekipą. Pokazy obejmą taniec towarzyski, nowoczesny oraz brakedance. Dobry humor w najlepszym wydaniu zapewnią przedstawiciele Kabaretu Czymczaki w składzie Tomek Winnicki, Andrzej Limanówka i Kuba Zubek. Jednocześnie na miejskim rynku odbędą się pokazy przygotowane przez oddziały straży pożarnej, GOPR i straż graniczną.


Również na ulicach Międzylesia pojawią się wolontariusze z charakterystycznymi puszkami i serduszkami. Finał XIX edycji WOŚP rozpocznie się o godz. 17.00 na miejskim rynku. Zimową atmosferę rozgrzeją występy artystyczne dzieci i młodzieży. Będzie też gorący posiłek, kiermasz słodkości oraz mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Impreza zakończy się o godz. 20.00 tradycyjnym światełkiem do nieba.


Lądecki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się o godz. 14.30 w Centrum Kultury i Rekreacji (pl. Staromłyński 5). Nie zabraknie dobrej zabawy i wielu atrakcji m. in. zespół Damascus zaprezentuje egzotyczne pokazy tańca brzucha, a kabaret szkolny Król Maciek i lodożercy rozweseli publiczność nietuzinkowymi skeczami i żartami.


Głośno będzie również w Nowej Rudzie. Tam WOŚP zagra przy Miejskim Ośrodku Kultury (ul. Strzelecka 2a). Początek imprezy zaplanowano na godz. 16.00. W programie znajdą się licytacje i koncerty dolnośląskich zespołów m.in. Instytut, Latające Odchody i Miki Mausoleum, prezentujące gatunki rocka, punka i reggae. O godz. 20.00 w górę wzbije się światełko do nieba.


Kłodzko grać będzie już od godz. 11.00. Na rynku prowadzone będą licytacje, w których wygrać można będzie przejażdżki samochodami rajdowymi z kierowcami znanymi z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. O godz. 15.00 rozpocznie się koncert wrocławskiego zespołu rockowego Requiem oraz pop-rockowego duetu JoGra z Bystrzycy. O godz. 20.00 wystrzeli światełko do nieba.


W Polanicy finał WOŚP odbędzie się w Kawiarni Zdrojowa. Start zaplanowano na godz. 15.00, a podczas imprezy swoje talenty zaprezentują uczniowie polanickich szkół, uczestnicy zajęć artystycznych Miejskiego Centrum Kultury oraz zaproszeni goście.


Kwestować będą również Duszniki. Trzydziestu wolontariuszy wyruszy do miasta już o godz. 8.00. O godz. 15.30 burmistrz Dusznik uroczyście rozpocznie Finał, który rozegrany zostanie w Dworku Chopina. Podczas imprezy wystąpi Wiesław Michalski z wrocławskim studiem piosenki. Zaprezentuje się także grupa wokalna SPLOT, zespół Tarantella oraz uczniowie z Liceum Muzycznego w Wałbrzychu. O godz. 20.00 przed Dworkiem Chopina rozbłyśnie światełko do nieba. W akcję włączyło się również Muzeum Papiernictwa, które w godz. 9.00-15.00 czerpać będzie dla Orkiestry papierowe serduszka. Każdy zwiedzający będzie mógł własnoręcznie wykonać arkusz papieru z symbolem WOŚP. Tego dnia wstęp do muzeum oraz czerpanie papieru będą bezpłatne, a zaoszczędzone pieniądze warto wrzucić do orkiestrowej skarbonki. Więcej informacji na stronie www.muzpap.pl.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej