TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Wielcy artyści małemu miastuWyborne spektake teatralne czekają na odwiedzających Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w dniach 22-26 października. W ramach projektu Wielcy Artyści Małemu Miastu sceną w Sali Widowiskowej Centrum zawładną aktorzy Teatru im. S. Jaracza, Teatru Total z Łodzi oraz Teatru KO-KU z Kłodzka.


W KCKSiR zaprezentowanych zostanie sześć spektakli. Na poczatek - sztuka autorstwa Erica Bogosiana Obudź się i poczuj smak kawy w reżyserii Jacka Orłowskiego (22.10, godz. 18.00). Jest to monodram w wykonaniu Bronisława Wrocławskiego (Teatr Jaracza), wcielającego się w role zdeprawowanych ludzi. O godz. 21.00 wystawiony zostanie Produkt Marka Ravenhilla w reżyserii Wojciecha Czarnoty (Teatr Jaracza). Sztuka odsłania jak procesy globalizacji i popkultura kształtują nasz światopogląd.


Nazajutrz (23.10) widzowie zobaczą spektakl Habitat (godz. 18.00) Judith Thompson w reżyserii Mariusza Grzegorzka i w wykonaniu aktorów Teatru Jaracza (w sztukach Judith Thompson główne role często należą do dzieci, by ich oczami przedstawić rzeczywistość i skonfrontować ją ze światem dorosłych). Habitat mówi o domu rodzinnym, o korzeniach, które kształtują człowieka, o potrzebie miłości i akceptacji ze strony najbliższych.


Dzień później (24.10) entuzjaści sztuk autorstwa Judith Thompson będą mieli okazję obejrzeć Lwa na ulicy (godz. 18.00) w reżyserii Mariusza Grzegorzka. Spektakl opowiada o małej Isobel, która wkracza w świat poukładanej społeczności. Nie potrafi znaleźć drogi łączącej świat żywych i umarłych, pomagając przy tym ludziom dotrzeć do ich skrywanych emocji, odkrywając ich mroczne tajemnice.


W ostatni poniedziałek października (25.10, o godz. 11.00) wystawiony zostanie spektakl w reżyserii Mariana Półtoranosa Emigranci oparty na powieści Sławomira Mrożka. Opowiada on o mieszkających w jednej suterenie cudzoziemcach – intelektualiście i chłoporobotniku. Mężczyźni, choć prezentują różne światopoglądy, są od siebie uzależnieni. Sztukę wykona Teatr Total z Łodzi.


Ostatniego dnia projektu Wielcy Artyści Małemu Miastu (26.10, godz. 11.00) publiczność obejrzy spektakl w reżyserii Mariana Półtoranosa Hrabstwo Kłodzkie, czyli w kraju Pana Boga. Sztuka oparta jest na opracowaniu Arno Herziga i Małgorzaty Ruchniewicz o tym samym tytule.


Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny, a projekt dofinansowany został przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej