TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Wieczór przyjemnościPolanica zaprasza na wyjątkowe wydarzenie muzyczne. W Teatrze Zdrojowym 16 lutego wystąpi Anna Maria Jopek z zespołem Kroke. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Kobiety ocieplają zimę.


Urodzona w Warszawie Anna Maria Jopek to artystka wszechstronna – wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Porusza się przede wszystkim w klimatach jazzu, folku, popu i lounge. Bogata twórczość oparta o subtelne dźwięki i liryczne teksty pozwoliły artystce zdobyć 9 złotych i 7 platynowych płyt. Jest absolwentką stołecznej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu. Studiowała też na wydziale jazzu w Manhattan School of Music w Nowym Jorku. Otrzymała stypendium warszawskiego Towarzystwa im. Fryderyka Chopina oraz nowojorskiego Columbia University.W 1997 roku reprezentowała Polskę na konkursie Eurowizji. Jeszcze w tym samym roku ukazał się jej debiutancki album Ale jestem, który zyskał status złotej płyty. W 2000 roku rozpoczęła karierę międzynarodową. Rosnąca popularność pozwoliła artystce nawiązać współpracę ze światowej sławy gitarzystą Patem Methenym, z którym nagrała płytę. W ostatnich sezonach wystąpiła na legendarnej scenie Hollywood Bowl obok wielkiego Ivana Linsa podbatutą Vince’a Mendozy. Śpiewała w duecie z Bobby’m McFerrinem, przyjęła zaproszenie na koncerty z Chrisem Botti. Wystąpiła także w słynnej Queen Elizabeth Hall i u boku Nigela Kennedy. Współpracowała z Richardem Boną, Mino Cinelu i Dhaferem Youssefem. Dorobek artystki obejmuje m.in. 14 albumów studyjnych i dwa koncertowe. Czterokrotnie zdobyła nagrodę muzyczną Fryderyk, jest laureatką Wiktora. Najpopularniejsze kompozycje Anny Marii Jopek to Ale jestem, Joszko Broda, Ja wysiadam, Na dłoni. Koncert w Polanicy rozpocznie się o godz. 19.00. Artystka zagra z towarzyszeniem krakowskiego zespołu Kroke. Za bilet wstępu zapłacimy 50 zł w przedsprzedaży i 60 zł w dniu koncertu.


Panowie! Ten koncert będzie z pewnością świetną propozycją walentynkową dla Waszych wybranek. Tym bardziej, że w hallu Teatru Zdrojowego czekały będą na nie dodatkowe atrakcje, m.in. zaproszenia na bezpłatną diagnostykę skóry do kłodzkiego Centrum Estetyki (www.centrumestetyki.com).


MS


Kroke czyli Kraków z języka jidysz


Zespół powstał w 1992 r. z inicjatywy absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej: Tomasza Lato, Tomasza Kukurby i Jerzego Bawoła. W swej twórczości łączy muzykę etniczną, brzmienia orientu oraz jazzu. Muzycy współpracowali z takimi gwiazdami jak Nigel Kennedy, Edyta Geppert, Maja Sikorowska, czy Peter Gabriel. Na zaproszenie Stevena Spielberga Kroke wystąpił na uroczystości Survivors Reunion w Jerozolimie oraz podczas polskiej premiery Listy Schindlera. Utwór The Secrets of The Life Tree znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu Inland Empire Davida Lyncha.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej