TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Weekend z jazzemOrganizatorzy Dolnośląskiego Festiwalu muzycznego w sierpniu zapraszają na dwa koncerty jazzowe w wykonaniu Piotra Damasiewicza i przyjaciół (Polanica i Szalejów Dolny).


Polanica zaprasza na południowe spotkanie z jazzem już 3 sierpnia (godz. 12.00). Matinée ze względu na swój lekki i przystępny charakter to koncert przeznaczony przede wszystkim dla najmłodszych. W programie standardy jazzowe, konkursy i rozmowy z muzykami. Koncert odbędzie się w Teatrze Zdrojowym (ul. Parkowa 2). Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie teatru. Dzień później, tym razem wieczorem (godz. 19.00), koncert odbędzie się w kościele we wsi Szalejów Dolny – miejscowości znanej z zamku barona von Munchhausena. Wstęp bezpłatny. W programie obu koncertów znajdują się improwizacje i kompozycje własne muzyków.


 


Piotr Damasiewicz


Wrocławski kompozytor, trębacz, multiinstrumentalista. W swojej twórczości sięga zarówno do jazzu, jak i tradycji europejskiej muzyki klasycznej i najnowszej. Założyciel Music According To Art (MATA), skupiającej artystów poszukujących alternatywnych rozwiązań w sztuce. Damasiewicz, jako kompozytor i instrumentalista reprezentuje Polskę w europejskich platformach muzycznych JazzPlayesEurope 2010, Eropean Jazz Network Project 2012, oraz Take Five European Project 2013. W tym roku, za swoje dokonania został wyróżniony nagrodą Akademii Fonograficznej – Fryderyk.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej