TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
W cieniu skrzypiecW lutym Stronie (23.02), Kudowa (27.02) i Duszniki (28.02) zapraszają na recital sióstr Matkowskich pod kierownictwem MichałaPółtoraka z Piwnicy Pod Baranami.


Justyna i Magdalena Matkowskie śpiewają od dziecka - ich ojciec założył rodzinny zespół, w którym debiutowały. Później były solistkami CygańskiegoTeatru Muzycznego Terno z Gorzowa. Od dwóch lat artystki występują z własnym programem zatytułowanym Romanse w cieniu skrzypiec, który przygotowały pod opieką artystyczną profesor Marty Kozłowskiej-Woźniak z Krakowa. Premiera tego koncertu odbyła się w 2012 r. w Kłodzkim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, a kolejny występ miał miejsce w Filharmonii Wrocławskiej. Recital sióstr to połączenie cygańskich i rosyjskich romansów okraszonych muzyką bałkańską i żywiołowym tańcem. Artystkom akompaniuje zespół pod kierownictwem Michała Półtoraka z Piwnicy pod Baranami.


W niedzielę (23.02) o godz. 16.00 siostry Matkowskie wystąpią w sali widowiskowej CETiK-u (ul. Kościuszki18) w Stroniu. Kolejny występ artystek odbędzie się w czwartek (27.02) o godz. 19.30 w Teatrze Zdrojowym (ul. Moniuszki 2) w Kudowie. Dzień później (28.02) recital rozpocznie się również o godz. 19.30 w dusznickim Dworku Chopina. Bilet wstępu w cenie 30 zł.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej