TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Voo Voo na wiosnęKłodzka restauracja Korona wie, jak i z kim najlepiej powitać wiosnę. W drugi piątek miesiąca (9.04), na scenie najbardziej rozrywkowej restauracji regionu wystąpi legenda polskiego rocka - zespół Voo Voo.

W tym roku zespół Voo Voo obchodzi ćwierćwiecze swojej działalności. Historia bandu jest równie niebanalna, jak jego muzyka. Rozpoczyna się w 1984 roku, kiedy to czwórka artystów zdecydowała się założyć zespół Morawski, Waglewski, Nowicki Hołdys. Rok później Zbigniew Hołdys odszedł z grupy, do której dołączył grecki perkusista Milo Kurtis. Band przyjął nazwę Voo Voo od inicjałów jej lidera, Wojciecha Waglewskiego. Jeszcze w tym samym roku Wojciecha Morawskiego zastapił Marek Czapelski. W takim składzie Voo Voo zaprezentowało się na słynnym festiwalu w Jarocinie. Wkrótce z zespołu odeszli: Andrzej Nowicki, Milo Kurtis i Marek Czapelski, których miejsca zajęli bracia Jan i Mateusz Pospieszalscy oraz Andrzej Ryszka. W tym składzie zespół grał wiele lat i dopiero w 1998 roku doszło do kolejnych roszad kadrowych – Jan Pospieszalski odszedł do pracy w mediach, a w zespole zastąpił go Karim Martusewicz.

Obecnie Voo Voo tworzą: Wojciech Waglewski (gitara, śpiew, teksty, kompozycje, aranżacje), Mateusz Pospieszalski (saksofony, flet, klarnet basowy, instrumenty klawiszowe, akordeon, śpiew, kompozycja, aranżacja), Piotr Stopa Żyżelewicz (instrumenty perkusyjne) oraz urodzony w Trypolisie Karim Martusewicz (kontrabas, gitara basowa, aranżacja, kompozycje). W twórczości Voo Voo odnaleźć można wiele gatunków muzycznych, ale główny nurt wyznaczają połączone siły rocka, jazzu i folku z najróżniejszych zakątków świata oraz mnóstwo improwizacji.

Zespół współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami. Wśród nich znaleźli się: Urszula Dudziak, Anna Maria Jopek, Martyna Jakubowicz, Mamadou Diouf, Trebunie-Tutki, czy hip-hopowcy DJ MAD oraz Fisz (Bartosz Waglewski - syn Wojciecha). Z ciekawostek można wymienić fakt, że zespół Voo Voo oraz Jafia Namuel skomponowali hymn Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Pozytywne myślenie. Voo Voo w Kłodzku zagra 9 kwietnia o godz. 20.00. Wstęp 25 zł.
Maciej Schulz


Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej