TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Utalentowany sopranMonika Gruszczyńska jest absolwentką wydziału wokalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Eugeniusza  Sąsiadka (specjalność wokalno-aktorska i pedagogia wokalna). W trakcie studiów doskonaliła swój warsztat na licznych kursach mistrzowskich. Jest finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego im. Karola Kurpińskiego. Występowała na wielu  renomowanych festiwalach, m.in. Międzynarodowym Festiwalu Wratislavia Cantans, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej i Festiwalu Operetkowym w Ciechocinku. W 1999 roku, jeszcze jako studentka, zadebiutowała na scenie Teatru Muzycznego Operetki Wrocławskiej. W tym samym roku została solistką tego teatru, występując w wielu spektaklach, tj. Skrzypek na dachu, Ptasznik z Tyrolu, Zorba, Chicago. W 2007 roku podjęła współpracę z Wrocławskim Teatrem Komedia.


Monika Gruszczyńska prowadzi aktywną działalność koncertową. Brała udział w nagraniu płyty arii operetkowych z towarzyszeniem Orkiestry Symfoników Warszawskich Sinfonia Nova. Sopranistka zapraszana jest także do nagrań  programów Telewizji Polskiej. Ma na swoim koncie koncerty w wielu europejskich krajach. Od 2009 roku współpracuje z chórem Politechniki Wrocławskiej, prowadząc zajęcia z indywidualnej emisji głosu. W 2010 roku rozpoczęła studia doktoranckie z dziedziny  wokalistyki. Znana jest m.in. z tego, że nigdy nie występuje dwa razy w tej samej kreacji w tym samym miejscu. Koncert w Dusznikach rozpocznie się o godz. 15.30.


Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej