TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Stepowa Nowa RudaW ostatnią sobotę kwietnia (27.04) Nowa Ruda zaprasza na widowisko taneczne pt. Usłyszeć taniec.


Irish dance, flamenco, tap dance czy ethno jazz – Usłyszeć taniec to widowisko różnych form stepowania oraz muzyki ethnojazzowej granej na żywo. To barwny spektakl, w którym taniec jest częścią muzyki, a muzyka częścią tańca. Różne kultury spotykają się w jednym miejscu, a tradycja i współczesność wzajemnie się uzupełniają. Projekt tworzą wybitni tancerze i muzycy, soliści widowisk w Europie i USA, tacy jak tancerka Marta Czyż (program Taniec z Gwiazdami), gitarzysta flamenco Michał Czachowski (zespół Indialucia), twórca projektu Mateusz Wójcik (widowisko Night of the Dance). Od premiery w 2014 roku odbyło się ponad 130 spektakli, pokazów i warsztatów w największych salach widowiskowych w całej Polsce. To pierwszy w naszym kraju i jeden z kilku na świecie, projekt łączący flamenco, muzykę irlandzką i jazz. Harmonijny kolaż różnych tradycji muzycznych we współczesnych aranżacjach tworzą wybitni muzycy pod kierownictwem Tomasza Bieli.


W Nowej Rudzie artyści zaprezentują swoje nietuzinkowe umiejętności na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. Strzelecka 2a) o godz. 19.30. Wstęp 40 i 50 zł. Szczegóły na www.mok.nowaruda.pl
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej