TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Biegówki na startZiemia Kłodzka to idealne miejsce dla amatorów nart biegowych. Kusi nie tylko liczba i różnorodność tras, ale i ciekawe propozycje sportowych zmagań. W sobotę (11.03) Bielice koło Stronia zapraszają na II edycję najdłuższego biegu narciarskiego (60 km) w Polsce.


Do dyspozycji miłośników białego szaleństwa jest tu ponad 210 km znakowanych i utrzymanych tras narciarstwa biegowego w rejonie stacji narciarskiej Spalona, Lasówki w Górach Bystrzyckich oraz w okolicy Orlickiego Záhoří w Górach Orlickich. Drugim idealnym miejscem jest stacja klimatyczna Międzygórze (ponad 20 km tras). Szlaki są bardzo zróżnicowane pod względem trudności, dlatego każdy narciarz znajdzie w ofercie propozycję dostosowaną do jego umiejętności.
Idealnym miejscem spędzania wolnego czasu jest stacja narciarska Spalona, która dysponuje trasami biegowymi wokół szczytu Jagodna (977 m n.p.m.), przygotowywanymi ratrakiem. Największą popularnością cieszy się czarny szlak narciarski o długości 12 km. Szczegółowe mapki tras oraz informacje na temat organizowanych biegów narciarskich dostępne są m.in. na www.bystrzycaklodzka.pl


Na biegówki zapraszają Duszniki słynące z tras na Jamrozowej Polanie (Duszniki Arena). Na amatorów klasycznego narciarstwa czeka tutaj kilka pętli o długości od 1400 m. To także świetne miejsce na punkt startowy do wyprawy do czeskiego schroniska Masarykova Chata przez Cichalkę i Zieleniec (ok. 13 km). Trasy biegowe w Dusznikach doceniane są przez wyczynowych biegaczy i biathlonistów, a w styczniu odbyły się tutaj Mistrzostwa Europy w biathlonie.


Pobiegamy także w Zieleńcu. Na miłośników klasycznego narciarstwa czeka tutaj kilka konfiguracji tras – od 3 do 14 km. Trasy biegną w większości wzdłuż pasa granicznego, więc bez przeszkód możemy przejść na czeską stronę i skorzystać z tamtejszych atrakcji, jak np. smażony ser i dobre czeskie piwo w przygranicznych schroniskach.


ULTRABIEL
To najdłuższy maraton na nartach biegowych w kraju. Trasa biegu prowadzi po przepięknych zakątkach najdzikszej części Sudetów w Górach Bialskich. W tym roku organizatorzy zdecydowali się uatrakcyjnić zawody. Pętla biegu głównego została wydłużona do 30 km, tym samym poprowadzi zawodników także na trasy po czeskiej stronie granicy. Uczestnicy biegu na 60 km pokonają pętlę dwukrotnie. Średni dystans zawodów wydłużono z 20 do 30 km. Rywalizacja odbędzie się na tej samej pętli, co w biegu na 60 km. Najkrótszy dystans Ultrabiel będzie liczył 13 km.
Szczegółowe informacje pod nr tel. 74 8141604 oraz na stronie internetowej www.cetik.stronie.pl
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej