TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Twierdza wrazeńKłodzki Open Summer Festival wprowadzi nas w klimat wakacji. W ostatni weekend czerwca (25-26.06) w kłodzkiej warowni zaprezentują się: legenda polskiego punk-rocka zespół Sedes oraz grupa Łzy z Anią Wyszkoni na czele.

Open Summer Festival, to cykliczna impreza kulturalno-rekreacyjna, odbywająca się na Twierdzy Kłodzkiej. Klimat XVIII-wiecznej fortecy, bastiony i kazamaty tworzą niezwykłą scenerię dla tego wydarzenia. Impreza co roku przyciągają tysiące mieszkańców regionu oraz turystów z Polski i Czech. Open Summer Festival, to propozycja na aktywny wypoczynek dla rodzin i amatorów sportu, ale przede wszystkim dla miłośników dobrej muzyki. Od 25 czerwca, podczas wieczornych koncertów skumulowanych pod nazwą Rock Bastion, będą oni mieli okazję posłuchać kapel z całego polsko-czeskiego pogranicza.Ze specjalnie przygotowanej na tę okazję sceny popłynie spora dawka dobrej muzyki. Gwiazdami tegorocznej imprezy będą legenda polskiego punkrocka grupa Sedes oraz Anna Wyszkoni z zespołem Łzy.

Dla wszystkich, którzy pragną dowiedzieć się czegoś więcej o dziejach miasta Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji przygotowało nie lada niespodziankę – lekcje historii w formie spacerów po twierdzy w towarzystwie żołnierzy regimentu pruskiego, poszukiwanie skarbów, zabawy plebejskie, pokazy walk rycerskich z udziałem Kłodzkiego Bractwa Rycerskiego, czy warsztaty rzemiosła menniczego i kowalskiego. Z myślą o amatorach aktywnego wypoczynku zaplanowano mnóstwo gier i zabaw. W piątek (25.06) odbędzie się Adventure Racing – zawody rowerowe rozgrywane na terenie Fortecznego Parku Kulturowego pomiędzy Twierdzą Główną a Fortem Owcza Góra. Nie zabraknie również innych atrakcji. Projekt Twierdza dla Aktywnych to przede wszystkim mnóstwo dobrej zabawy oraz sporty ekstremalne: mosty linowe zawieszone pomiędzy bastionami, wspinaczka skałkowa, zjazdy na linie, quady, strzelnica i paintball. Będą też konkurencje rodzinne z udziałem 49. Pułku Piechoty Pruskiej z Kłodzka. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Przedsięwzięcie organizowane przez Burmistrza Miasta Kłodzka oraz Kłodzkie Centrum Kultury. Serdecznie zapraszamy!


Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej