TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Turniej ScrabbleII Ogólnopolski Turniej Scrabble "Uzdrowiskowe Słów Gięcie-Cięcie” o puchar Staropolanki. E dniach 7 -8 czerwca 2014 r. polanicka sala koncertowa przy pijalni wód mineralnych zamieni się w arenę zmagań tęgich głów.


Turniej ma charakter otwarty co oznacza, że każdy może przyjść i spróbować własnych sił. Każda partia rozgrywana jest pomiędzy dwoma zawodnikami przy jednej planszy. Należy pamiętać, że na zawodach najważniejszą osobą - poza organizatorem oczywiście - jest sędzia. On zawody sędziuje i do niego należy się udać aby zgłosić chęć udziału w zawodach – czyli po prostu wpisać się na listę. Debiutujący zawodnik zwolniony jest od uiszczenia wpisowego co oznacza, że w każdej chwili może wycofać się z gry nic nie tracąc. Może tylko zyskać wiedzę. Dowiedzieć, że tak naprawdę scrabble to nie tylko zabawa słowem przeznaczona dla humanistów, ale strategiczna gra, w której przydaje się sprawne rachowanie i logiczne myślenie. Podczas turnieju zawodnicy mają do rozegrania w sumie dwanaście partii co oznacza, że w pierwszy dzień przewidzianych jest rund 7, natomiast w niedzielę zagrają kolejnych 5 partii. Zawodnicy będą walczyć nie tylko o honor, prestiż, miejsce w rankingu, ale też o nagrody pieniężne oraz nagrody rzeczowe ufundowane m.in. przez Staropolankę. Dla gracza, który ułoży słowo najwyżej punktowane związane ze Zdrojem lub Uzdrowiskiem nagrodą będzie atrakcyjny pakiet przygotowany przez Staropolankę. Trzy pierwsze miejsca oraz debiut - uhonorowane będą dodatkowo Pucharem patrona głównego turnieju - Staropolanki.


Poza turniejem podstawowym zwanym rankingowym – będą również turnieje towarzyszące.


W sobotę od godziny 9:00 zapraszamy serdecznie młodzież szkolną i całe rodziny oraz tych, którzy jeszcze nie mają odwagi zmierzyć się z profesjonalnymi zawodnikami - na gry i zabawy OKOŁOSCRABBLOWE. ZABAWA SŁOWEM czyli w POSZUKIWANIU NIEODKRYTEJ PASJI to rozgrzewka intelektualna, wprowadzenie do gry w scrabble poprzez gry literówki – liczbówki, anagramowania. Festiwal słowa - rozrusza nie tylko głowę ale i całe ciało.


Kto nie czuje się na siłach grać, bawić się słowem ani rywalizować w jakiejkolwiek formie –może pojawić się na turnieju jako widz a najlepiej jako kibic. Tytułu zwycięzcy ubiegłorocznej edycji turnieju bronić będzie polaniczanin – Paweł Mazurek. W niedzielę od godziny 11-tej do zabawy słowem zaproszeni zostaną sponsorzy oraz przyjaciele turnieju. Rozegrany zostanie tzw. turniej towarzyszący zwany turniejem VIP. Turniej potraktowany jest jako dobra zabawa. Sędzia z większą łagodnością potraktuje przybyłych śmiałków i może nawet pozwoli zagrać im drużynowo… To wszystko się okaże już w drugi czerwcowy weekend podczas II Ogólnopolskiego Turnieju Scrabble o puchar Staropolanki.


Magdalena Mazurek - organizator turnieju
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej