TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Turniej rycerskiPod koniec miesiąca (27-28.07) Kłodzko zaprasza w podróż do epoki średniowiecza. W programie m.in. turniej rycerski, średniowieczny jarmark, pokaz tańców dawnych oraz spektakl lalkowy.


W ostatni weekend lipca miasto oraz Kłodzkie Bractwo Rycerskie zaprasza na średniowieczny weekend. Na błoniach za stadionem (ul. Sportowa) odbędzie się II Kłodzki Turniej Rycerski oraz jarmark średniowieczny. W programie dwudniowej imprezy m.in. pojedynki rycerskie, turniej łuczniczy, pokaz dawnych tańców oraz rzemiosła. Będą również średniowieczne zapasy oraz inscenizacja prawdziwej bitwy z epoki.


W niedzielę (28.07, od godz. 15.00 i 17.00) miasto zaprasza na niezwykły spektakl - Opowieści Wagantów - stanowiący próbę odtworzenia średniowiecznego spektaklu lalkowego (opowieść o trupie wędrujących lalkarzy, która jeździ wozem z miasta do miasta, prezentując opowieści dla dzieci i dorosłych). Spektakl składa się z dwóch części będących adaptacją bajek braci Grimm - Trzy złote włosy diabła oraz Titalitury. Kukiełki do spektaklu wykonano z przedmiotów codziennego użytku takich jak kosze, drewniane łyżki, puchary, miotły itp. Atutem przedstawienia jest jego klasyczna treść i forma. Opowieściom towarzyszy muzyka grana na żywo.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej