TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Trzy razy teatrW ramach ostatniej części projektu Teatr Polska, w listopadzie Kłodzko zaprasza na trzy spektakle: Światełko (3.11), Kalino malino czerwona jagodo (26.11) oraz Zrozumieć H. (27.11).


Tegoroczny program Teatru Polska przygotował Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W jego ramach, w listopadzie kłodzka publiczność obejrzy trzy sztuki. Już w pierwszą niedzielę miesiąca (3.11) o godz. 18.00, opolski Teatr Lalki i Aktora zaprezentuje sztukę dla najmłodszego widza pt. Światełko. Przedstawienie jest opowieścią o przygodach i emocjach zabawek, które opuściła ich ukochana, mała właścicielka. Dzięki sztuce młody widz poznaje czym jest przywiązanie, przyjaźń i chęć dzielenia się szczęściem. Przedstawienie nie tylko wzrusza, ale i bawi do łez. W spektaklu występują: Dorota Nowak, Agnieszka Zyskowska-Biskup, Elżbieta Żłobicka, Jan Chraboł, Tomasz Szczygielski, Andrzej Szymański. Bilety w cenie 14 zł (ulgowy 7 zł).


Studio Teatralne Koło z Warszawy zaprasza we wtorek (26.11) o godz. 18.00 na spektakl Kalino malino czerwona jagodo. Sztuka opowiada historie życia i miłości czterech starszych pań. To zgrabnie zbudowana mozaika, w której przeplatają się młodość i starość, dojrzałośći naiwność, męskość i kobiecość, radość i tęsknota. W spektaklu wystąpią: Aleksandra Grzelak, Olga Omeljaniec, Natalia Sikora, Diana Zamojska. Bilety w cenie 15 zł (ulgowy 10 zł).


Ostatnia odsłona projektu Teatr Polska na Ziemi Kłodzkiej to spektakl Zrozumieć H. w wykonaniu Teatru im. Heleny Modrzejewskiej z Legnicy (27.11., godz. 19.00). Tematem przewodnim sztuki są losy kobiet należących do Solidarności, a w szczególności historia jej główne jdziałaczki Henryki Krzywonos-Strycharskiej. Spektakl skłania do refleksji nad tym jaką zbiorowością byliśmy w latach 80-tych, a jaką jesteśmy dziś. Wystąpią: Ewa Galusińska, Zuza Motorniuk, Magda Skiba, Bartek Bulanda, Rafał Cieluch, Robert Gulaczyk. Bilety w cenie 15 zł (ulgowy 10 zł).


Wszystkie spektakle wystawione zostaną na Scenie Miejskiej w Kłodzku (KCKSiR, pl. Jagiełły 1). Rezerwacja i zakup biletów w kasie Galerii Sztuki pARTer, tel.74 8673364.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej