TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Tęczowy listopadBarwny korowód, ludowa muzyka i dobra zabawa. Polanica pokoloruje listopadowe szarości XII Międzynarodowym Festiwalem Spółdzielczych Zespołów Artystycznych Tęcza Polska.


Tęcza Polska to jedna z barwniejszych imprez organizowanych w Polanicy. Podczas festiwalu na scenie Teatru Zdrojowego zaprezentuje się blisko 1000 artystów z całego świata. To prawdziwe święto folkloru. W tym roku zabawa odbędzie się w dniach 11-13 listopada.


Uroczyste otwarcie festiwalu nastąpi w piątek (11.11) o godz. 17.00. W koncercie inauguracyjnym wystąpią Poloneziaki z Bielawy oraz studio wokalne polanickiego Miejskiego Centrum Kultury. O godz. 18.15 zaśpiewają m.in. Szalejowianki z Szalejowa Dolnego, zespół śpiewaczy Mszanianka z Mszany Dolnej, grupa śpiewacza Cantilena z Czerwieńska.
Po przerwie (po godz. 19.45) na scenie zaprezentuje się kwartet gitarowy Ad Libitum z Dzierżoniowa, a także zespół regionalny Pisarzowianki z Pisarzowic i zespół pieśni i tańca Lwów z Ukrainy.


Drugiego dnia festiwalu (12.11) zabawa rozpocznie się już o godz. 11.00. W pierwszej odsłonie zobaczymy zespoły pieśni i tańca Kotlina z Osieka, Swojanie z gminy Miedźna, Tradycja ze Starej Wsi oraz zespół folklorystyczny Sami Swoi z Twardej. Między godz. 15.00 a 16.00 polanickim deptakiem przemknie kolorowa parada uczestników imprezy. Do Teatru Zdrojowego powrócimy o godz. 16.30, gdzie zaprezentuje się zespół taneczny Perełki i młodzieżowy zespół tańca współczesnego Pasja, oba ze Stalowej Woli, a także zespół regionalny Sądeczanie. O godz. 18.00 na scenie pojawią się artyści z Gruzji, a po nich (godz. 18.30) swoje talenty zaprezentują zespoły pieśni i tańca Swojacy z Baruchowa i Tęcza z Radzikowa. Na zakończenie wystąpi zespół pieśni ludowej Kalina z Dziadkowic. Festiwal zwieńczy Koncert Galowy i Ceremonia Zakończenia, które odbędą się w niedzielę (13.11) od godz. 12.30.


Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej