TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Polanica pełna barwW październikowej ofercie kulturalnej Polanicy odnajdziemy wszystkie barwy jesieni: będzie Festiwal Tęcza Polska (2-4.10), koncert akordeonowy (9.10) oraz spektakl teatralny (27.10).


Już 2 października o godz. 17.30 w Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert inauguracyjny 16. Międzynarodowego Festiwalu Spółdzielczych Zespołów Artystycznych Tęcza Polska. O godz. 18.15 rozpocznie się pierwszy blok koncertowy. Drugi z koncertów odbędzie się 3 października o godz. 11.00, a cztery godziny później przez park zdrojowy przemknie kolorowa parada uczestników wydarzenia. O godz. 16.30 rozpocznie się trzeci festiwalowy koncert (Teatr Zdrojowy). W niedzielę (4.10) o godz. 10.30 rozpocznie się koncert wieńczący tegoroczną edycję Tęczy Polskiej.


Tydzień później (9.10) Polanica zaprasza na koncert Magic of accordion w wykonaniu Wiesława Prządki, jednego z najwybitniejszych polskich akordeonistów i bandoneonistów. Muzyk jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie akordeonu prof. Henryka Krzemińskiego. Jako wszechstronny artysta współpracował z największymi osobistościami polskiej sceny muzycznej, m.in. Hanną Banaszak, Katarzyną Groniec, Waldemarem Malickim, Zbigniewem Wodeckim, Zbigniewem Górnym, Krzesimirem Dębskim. Brał udział w nagraniach i programach telewizyjnych takich jak, m.in. Taniec z gwiazdami. W swoim dorobku ma osiemnaście płyt. Podczas koncertu w Polanicy muzyk zaprezentuje najpiękniejsze paryskie walczyki, utwory Edith Piaf, argentyńskie tanga Astora Piazzolli, muzykę francuskiego akordeonisty Richarda Galliano oraz największe przeboje Georga Gershwina. Akompaniować mu będą Rafał Karasiewicz (fortepian) i Jakub Olejnik (kontrabas).


Pod koniec miesiąca (27.10) Polanica zaprasza do Teatru Zdrojowego na spektakl Tato w wykonaniu aktorów Teatru Bagatela i w reż. Małgorzaty Bogajewskiej. Sztuka ukazuje trudne relacje rodzinne, w których dorosnąć, znaczy zrozumieć i wybaczyć. Tato okazał się największą niespodzianką podczas 35. Warszawskich Spotkań Teatralnych, otrzymał nagrodę publiczności na Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych Raport w Gdyni. Początek spektaklu o godz. 19.00, wstęp 20 zł.


NG
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej