TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Teatralne odsłonyDwa spektakle komediowe z mega dawką świetnego humoru oraz gwiazdorską obsadą, a do tego X Dzień Akordeonu - oto kłodzka oferta kulturalna na początek wiosny.


Najpierw na scenie kłodzkiego ośrodka kultury (KCKSiR) pojawią się uczestnicy X Dnia Akordeonu. W programie koncertu (12.03; godz. 17.00) przewidziano utwory Gershwina, Piazzolli, Galliano oraz opracowania standardów jazzowych, kompozycje inspirowane muzyką bałkańską, francuską i latyno-amerykańską. Dla publiczności zagra Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kłodzku pod dyrekcją Zbigniewa Szuby oraz trzej akordeoniści: Andrzej Opaliński, Jakub Kmiecik, Konrad Kratiuk. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Marcin Wyrostek, zwycięzca II edycji programu Mam Talent emitowanego w 2009 roku przez TVN. Artysta wystąpi z zespołem Coloriage w składzie: Mateusz Adamczyk (skrzypce), Piotr Zaufal (bas), Krzysztof Nowakowski (instrumenty perkusyjne). Bilety w cenie 15 zł do nabycia w galerii paRTer (pl. Jagiełły 1).
Kolejna marcowa atrakcja to świetny spektakl komediowy Goło i wesoło w doborowej obsadzie m.in. Dorota Deląg, Henryk Gołębiewski, Tomasz Sapryk, Radosław Pazura, Jacek Lenartowicz oraz Paweł Królikowski. Komedia stała się przebojem w Ameryce Północnej i Południowej oraz w Europie (produkcja francuska otrzymała nagrodę Moliera za najlepszą komedię na deskach teatru w 2001 r.). Dziś jest niekwestionowanym hitem w Rosji. Spektakl opowiada o losach kilku bezrobotnych z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy będąc w finansowym dołku, zakładają grupę striptizerów Napalone Nosorożce. Mężczyźni próbują opanować sztukę publicznego rozbierania się. Pierwszy ich występ wypada fatalnie, dlatego wynajmują byłą tancerkę Wandę, aby udzieliła im kilku lekcji profesjonalnego striptizu. Przedstawienie kończy spektakularny finał - grupa Napalonych Nosorożców rozbiera się przed publicznością z taką swobodą, jakby mężczyźni robili to od urodzenia. Ciekawi ile panowie z siebie zdejmą? Zapraszamy do sali widowiskowej KCKSiR 19 marca o godz. 17.00. Bilety w cenie 90 zł do nabycia w galerii paRTer.
Ostatnia, ale równie interesująca marcowa atrakcja (28.03; godz. 20.00), to doskonała komedia Bożyszcze kobiet autorstwa Neila Simona – popularnego na Broadway’u komediopisarza. Na scenie pojawią się znani i lubiani aktorzy: Piotr Gąsowski, Hanna Śleszyńska oraz dwie Anny, Dereszowska i Modrzejewska. Główny bohater sztuki - Barney - ma 45 lat, rodzinę i dochodową restaurację. Obowiązki męża, ojca i szefa wydają mu się niezmiernie nudne, dlatego postanawia zmienić dotychczasowy styl życia i pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Ulegając chwili decyduje się na schadzki z trzema nowopoznanymi kobietami. Panie bardzo się od siebie różnią, jednak każde spotkanie zmienia Barney’a – mężczyzna staje się pewny siebie i bardzo zabawny. Bilety na spektakl w cenie 75 zł do nabycia galerii paRTer.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej