TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Teatr KłodzkoSuperwidowisko Lalka (10.10), spektakl Koba (19.10) oraz komedia kryminalna Pół na pół (20.10) to doskonałe propozycje na październikowe wieczory. Wystąpią w nich m.in. Aleksandras Rubinovas, Piotr Szwedes i Piotr Polk.


Powieść Bolesława Prusa Lalka ma ponad sto lat, jednak emocje i problemy, jakie opisuje pozostają aktualne do dziś. Spektakl w reż. Agaty Groszyńskiej otrzymał wyróżnienie w konkursie na inscenizację dawnych dzieł literatury polskiej Klasyka Żywa, a Kazimierz Czapla - odtwórca roli Wokulskiego - został nagrodzony Złotą Maską za najlepszą rolę męską. Przedstawienie odbędzie się 10 października o godz. 18.00 w sali widowiskowej kłodzkiego centrum kultury. Bilety w cenie 40 zł (ulgowy 30 zł).
W dniu spektaklu 50 zł (ulgowy 40 zł).


Dziewiętnastego października o godz. 19.00 KCKSiR zaprasza na spektakl Koba w reż. S. Rubinovasa. Koba to rewolucyjny pseudonim Józefa Stalina. Historię wodza opowie publiczności jego przyjaciel Fudzi – w tej roli litewski aktor Aleksandras Rubinovas. Przez wiele lat Fudzi i Koba wspólnie dzielili ostatnią kromkę chleba, aż w końcu nadeszło zwycięstwo. Jednak Stalinowi nie wystarcza miłość i oddanie, on chce rządzić sercami i umysłmi całego narodu. W ten sposób wojownik stopniowo przeradza się w dyktatora, a wrogowie Koby znikają, równie szybko jak jego przyjaciele. Bilety w przedsprzedaży 20 zł (w dniu spektaklu 30 zł).


Kolejny wieczór (20.10) uświetni doskonała czarna komedia, czyli historia dwóch przyrodnich braci - Roberta i Dominika - którzy zupełnie na serio planują śmierć swojej matki. Bohaterka opowieści, ani razu nie pojawia się na scenie, jednak przez cały czas wyczuwa się jej obecność. Sygnalizuje ją natarczywie dzwoniący dzwonek, za pomocą którego tyranizuje otoczenie. Częste zwroty akcji, wyraziste postaci, dobrze napisane, zabawne dialogi, a do tego reżyseria spektaklu, którą zajął się sam Wojciech Malajkat – to wszystko powoduje, że obok przedstawienia nie można przejść obojętnie. Spektakl Pół na pół rozpocznie się o godz. 19.00 w sali widowiskowej KCKSiR. Bilety w cenie 50 zł.


W ostatnią sobotę października (29.10) o godz. 18.00, na kłodzkiej scenie rozpocznie się spektakl Kształt rzeczy. O węglu i porcelanie. Przedstawienie powstało w ramach projektu Scena dla tańca 2016 zrealizowanego w ramach 3. Edycji Festiwalu Nowej Scenografii przez Centrum Scenografii Polskiej Oddziału Muzeum Śląskiego. Projekt realizowano we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca. Bilety w przedsprzedaży 10 zł (w dniu spektaklu 20 zł).


Bilety na wszystkie spektakle do nabycia w Galerii Sztuki pARTer .
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej