TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Taniec i śmiechKwiecień w Nowej Rudzie będzie bogaty w różnorodne wydarzenia kulturalne. Przed nami Jubileuszowe XXV Noworudzkie Spotkania Taneczne i występ Krzysztofa Tyńca; Wieczór z operetką i humorem oraz koncert organowy Michala Novenko.

Nowa Ruda zaprasza na Jubileuszowe XXV Noworudzkie Spotkania Taneczne (10.04), które uatrakcyjni występ Krzysztofa Tyńca - aktora, konferansjera i tancerza, a przede wszystkim noworudzianina. Kto jak kto, ale on zna się na tańcu doskonale – w końcu jest zwycięzcą 5 edycji Tańca z Gwiazdami. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 w Hali Sportowej Centrum Turystyczno-Sportowego w Nowej Rudzie-Słupiec (ul. Kłodzka 16). W turnieju zaprezentują się pary z całej Polski, a Nową Rudę reprezentował będzie Klub Tańca Towarzyskiego Rudan (bilet wstępu - 12 zł).

Na 17 kwietnia Nowa Ruda zaprasza z kolei na Wieczór z operetką i humorem, w którym zaprezentują się Naira Ayvazyan i Tomasz Białek. Występ odbędzie się w Sali Widowiskowej MOK (ul. Strzelecka 2a, bilet 20 zł).

Nie lada gratka czeka też na miłośników muzyki organowej – 24 kwietnia o godz. 17.00, w noworudzkim kościele pw. św. Mikołaja wystąpi wirtuoz organów, profesor Konserwatorium Praskiego, nagradzany za improwizacje organowe oraz kompozycje - Michal Novenko.

Obecnie artysta prowadzi międzynarodowe kursy mistrzowskie w USA, Wielkiej Brytanii, Meksyku. Koncertuje niemal w całej Europie, Ameryce, Afryce Południowej. Dokonał wielu nagrań płytowych oraz dla radia i telewizji, utrwalając na nich brzmienie ponad setki instrumentów.

Maciej Schulz


Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej