TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Tanecznym krokiemNowa Ruda, tradycyjnie już, wiosnę powita tanecznym krokiem. Polsko-Czeskie Konfrontacje Taneczne Comania oraz XXVI Noworudzkie Spotkania Taneczne, to kwietniowe propozycje miasta.


W pierwszą sobotę kwietnia (2.04) w hali sportowej CTS (ul. Kłodzka 16) odbędą się Polsko-Czeskie Konfrontacje Taneczne Comania. Celem zawodów jest prezentacja dorobku artystycznego instytucji zajmujących się rozpowszechnianiem tańca. Taneczne zmagania podzielono na trzy bloki. W pierwszym (początek o godz. 10.15) zobaczymy specjalistów od disco dance. Tancerze wystąpią w duetach, małych formacjach (3-8 osób) oraz dużych grupach (9-20 osób). Podzielono ich na kategorie wiekowe: do lat 12, od 13 do 15 oraz powyżej 15. Drugi blok (godz.
13.45) wypełni hip-hop, a zawodnicy startować będą według identycznego podziału, jak ich koledzy specjalizujący się w disco dance (oprócz dużych formacji powyżej 15 lat). Brakująca kategoria pokaże się w trzeciej, ostatniej odsłonie. Zobaczymy w niej również specjalistów od show dance oraz jazz. Początek o godz. 17.15. Jurorzy zawodów oceniać będą tancerzy pod względem choreografii, techniki oraz ogólnego wyrazu artystycznego.


Ponownie parkiet hali CTS zapełni się tancerzami, którzy rywalizować będą w ramach XXVI Noworudzkich Spotkań Tanecznych, 16 kwietnia. Zawodników podzielono na kategorie wiekowe (8-9, 10-11, 12-13, 14-15 i powyżej 15 lat) oraz klasy zaawansowania. Wystartują zarówno amatorzy w klasach hobbystycznych, jak i zawodnicy najwyższej klasy S. Ci ostatni pochwalą się umiejętnościami w tańcach latynoamerykańskich. Zawody podzielono na trzy bloki. Pierwszy, w którym zaprezentują się zawodnicy klas C, D i E rozpocznie się o godz. 10.00. W drugim bloku (od godz. 14.00) zobaczymy tancerzy klas hobbystycznych G i H oraz klas B, C i D. Kwadrans po godz. 17.00 na parkiecie pojawi się ostatnia grupa młodych tancerzy hobbystycznych, a po nich wystąpią zawodnicy klas A, B oraz S.
Tancerze powalczą nie tylko o zaszczyty, puchary i medale oraz punkty. Na zawodników z klasy S czekają też nagrody finansowe. Bilet wstępu na wszystkie bloki kosztować będzie 12 zł.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej