TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Tanecznie na wiosnęNowa Ruda zaprasza na 29. Noworudzkie Spotkania Taneczne (29.03) oraz Festiwal Tańca Comania (30.03).


Pierwszą odsłoną święta tańca w mieście będą 29. Noworudzkie Spotkania Taneczne. W hali widowiskowo-sportowej CTS w Słupcu (ul. Kłodzka 16) od godz. 10.00 swoje umiejętności prezentować będą tancerze startujący w różnych klasach i kategoriach wiekowych. Zawodnicy zaprezentują tańce standardowe, latynoamerykańskie, a także kombinacje stylów.


Ideą Festiwalu Tańca Comania (30.03) jest popularyzacja tańca jako sposobu spędzania wolnego czasu oraz prezentacja dorobku artystycznego instytucji zajmujących się upowszechnianiem tańca. Program festiwalu podzielono na trzy bloki, reprezentujące różne style taneczne. Na pierwszy ogień rusza Disco-Dance (rejestracja zawodników od godz. 8.45, a od godz. 10.00 do 13.00 potrwają zmagania zawodników w tej kategorii). Startować będą duety, małe formacje (3-8 osób) i duże formacje (9-28 osób) podzielone dodatkowo wg. wieku uczestników. Ekipy, zależnie od wielkości, będą miały od 90 sekund do prawie 4 minut na zaprezentowanie swoich umiejętności.Drugi blok dedykowany jest Hip-Hopowi (rejestracja zawodników od godz. 12.30, a zmagania potrwają od godz. 13.45 do 16.30).Ostatni blok taneczny rozpocznie się o godz. 17.15 i potrwa trzy godziny (rejestracja zawodników od godz. 15.45). Na początku zaprezentują się duże formacje w tańcu Hip-Hop powyżej 15 lat. Po nich na parkiet wyjdą specjaliści od Show Dance, a na końcu parkietem zawładnie taniec wolny. W tej odsłonie Comanii zobaczymy m.in. specjalistów od tańca nowoczesnego, współczesnego i towarzyskiego.


Szczegóły na www.mok.nowaruda.pl


MS
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej