TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Z muzyką i pióremListopad w Polanicy upłynie pod znakiem koncertów i poezji. W uzdrowisku pojawi się m.in. prof. Jan Miodek.


Dzień Niepodległości (11.11) w Polanicy uświetni drugi koncert z cyklu Polanica – Zdrój Muzyki. Tym razem hasłem przewodnim będzie Teraz polska muzyka! Wielcy kompozytorzy i ich literackie inspiracje. Usłyszymy wiele wspaniałych utworów, które powstały do tekstów wybitnych polskich literatów. W programie pojawią się nazwiska m.in. Chopina, Moniuszki, Szymanowskiego, Nowowiejskiego, Karłowicza, Poniatowskiego, Mickiewicza i Iwaszkiewicza. Wystąpią młodzi soliści związani z wieloma, nie tylko polskimi, teatrami operowymi: Marta Brzezińska (sopran), Tomasz Rudnicki (bas-baryton), a na fortepianie towarzyszyć im będzie wrocławska artystka Justyna Skoczek. Początek koncertu w Teatrze Zdrojowym o godz. 19.00. Bilety w cenie 25 zł i 30 zł w przedsprzedaży można rezerwować telefonicznie pod nr 74 86902643 lub mailowo: rezerwacje@teatr.polanica.pl
Kilka dni później (17.11) w Teatrze rozbrzmiewać będzie muzyka Leonarda Cohena w programie muzyczno-literackim Jestem Twoim mężczyzną, opartym na poezji, prozie i muzyce tego wybitnego artysty. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Wstęp 15 zł.
Tego samego dnia rozpocznie się 18. Międzynarodowy Festiwal Poeci bez granic. Wydarzenie służy wymianie doświadczeń literackich dzieci, młodzieży i dorosłych. W ramach festiwalu w kurorcie odbędzie się szereg spotkań artystycznych i warsztatów literackich, a także konkurs poetycki adresowany do mieszkańców Ziemi Kłodzkiej. Impreza potrwa do 19 listopada.
Profesorowie Jan Miodek i Marek Ziętek wystąpią w uzdrowisku 25 listopada, razem z zespołem Sygit Band, w ramach koncertu charytatywnego będącego częścią 5. Spotkań Radością Malowanych – Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Początek koncertu o godz. 17.00. Szczegóły na www.teatr.polanica.pl


Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej