TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Święto bastionuW sierpniu stolica powiatu zaprasza na 8. Dni Twierdzy Kłodzko. W programie m.in. rekonstrukcja historyczna bitwy o twierdzę, Jarmark Forteczny oraz występy zaspołów folklorystycznych.


Już 8 sierpnia o godz. 16.00 na kłodzkim rynku (pl. B. Chrobrego) wystąpią uczestnicy 21. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Nowa Ruda 2013 – zespoły ludowe z Serbii oraz Polski. Od 16 do 18 sierpnia miasto zaprasza na Jarmark Forteczny. Stoiska z produktami regionalnymi i rękodziełem artystycznym staną na pl. Chrobrego. W tym samym czasie na Wyspie Piasek trwać będzie I Kłodzkie Forum Tradycji, czyli spotkania lokalnych wytwórców, hodowców, producentów. Na sobotę (17.08) organizatorzy przygotowali inscenizację historyczną - Kłodzko w przededniu wojny prusko-austriackiej 1866 r. Początek o godz. 11.30 w rynku. O godz. 16.00 na stokach pod twierdzą rozpocznie się rekonstrukcja bitwy o Twierdzę Kłodzko. Tego dnia szczególna gratka czeka miłośników piwa - w Forcie Wielki Kleszcz odbędzie się I Kłodzki Konkurs Piw Domowych (kategorie: pszeniczne i bitter). Szczegóły dotyczące imprez na www.kcksir.pl


Wydarzenia towarzyszące:


Galeria Sztuki pARTer (pl. Jagiełły 1)


• 14.08-08.09. Wystawa Jak dawniej o Kłodzko wojowano, czyli rekonstrukcje historyczne w obiektywie Pawła Popiela, obejmująca 47 fotografii wykonanych w latach 2008-2012 podczas inscenizacji bitew o Twierdzę Kłodzko. Wernisaż wystawy odbędzie się 14 sierpnia o godz. 17.00, wstęp wolny.


Muzeum Ziemi Kłodzkiej (ul. Łukasiewicza 4)


• 10-11.08, od godz. 9.00. Plenerowe targi staroci w uliczkach koło muzeum.


• 15.08, o godz. 21.00. Nocne zwiedzanie miasta z dreszczykiem - tajemnice kłodzkich klasztorów (joannitów, augustianów i franciszkanów). Podczas spaceru najciekawszymi zakamarkami miasta odbędzie się intrygujące widowisko historyczno-teatralne. Zbiórka uczestników zwiedzania na skwerze przy moście św. Jana.


• 16.08, o godz. 16.00. Muzeum zaprasza miłośników historii architektury wojskowej na spotkanie z dr Grzegorzem Podrucznym, który zaprezentuje swoje wnioski i wyniki badań na temat rozbudowy systemu twierdz w państwie pruskim w latach 1740-1786.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej