TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Pierniki z młynaW grudniu Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju zaprasza m.in. na warsztaty piernikarskie.


Z okazji Bożego Narodzenia Muzeum Papiernictwa postanowiło przygotować Wystawę świąteczną, na której zaprezentowane zostaną mieszczańskie tradycje świąteczne okresu międzywojennego. Wernisaż odbędzie się 6 grudnia o godz. 13.00. Na ekspozycji zobaczymy m.in. wnętrze pokoju z zastawą świąteczną, choinką i szopką lwowską z lat 30. XX w., pochodzące ze Lwowa papierowe ozdoby choinkowe, a także kolekcję zimowych pocztówek z widokiem młyna papierniczego, Dusznik-Zdroju oraz Zieleńca. Wystawa przybliży także tradycje piernikarskie z Barda. Odkrywcą i kontynuatorem liczącej ponad 500 lat tradycji bardzkiego piernikarstwa jest Tomasz Karamon. Dzięki nawiązanej z nim współpracy, w dusznickim muzeum zaprezentowane zostaną, należące do jego zbiorów, oryginalne, drewniane formy do wypieku pierników, opakowania i archiwalne fotografie. Dawne pierniki były towarem luksusowym ponieważ po pierwsze składniki ciasta (miód i przyprawy korzenne), byłydrogie, a po drugie obok pierników jadalnych powstawały ciasta dekoracyjne, które malowano i złocono. Niektóre z nich miały nawet 2 metry wysokości.
Już 7 grudnia o godz. 11.00 w Muzeum Papiernictwa odbędą się warsztaty rzeźbienia form piernikarskich, prowadzone przez Tomasza Karamona. Na zajęcia (odpłatne) obowiązują zapisy pod nr tel.: 74 8627429. Wystawa będzie dostępna do 21.01.2020 r.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej