TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Disco majówkaW drugi weekend maja (6-7.05) Bystrzycę odwiedzą gwiazdy disco polo - zespoły Skaner i Classic oraz grupa Sumptuastic.


Bystrzycka majówka rozpocznie się w sobotę (6.05) o godz. 16.00 na placu rekreacyjnym przy ul. Strażackiej. W programie wielka gala gwiazd disco polo. Wystąpią popularne grupy tego gatunku: Vegas, Skaner, Classic i D Bomb. Wieczór zakończy ognisty pokaz w wykonaniu Teatru Ulicznego TUB.
W niedzielę, o godz. 13.45 odbędzie się uroczyste otwarcie Dnia św. Floriana (plac rekreacyjny). W programie wydarzenia m.in. występy muzyczne i taneczne lokalnych zespołów – Studia Tańca Staccato, Akademii Ruchu Goworów. Wieczorem, na scenie pojawi się grupa Centrala 57 (godz. 19.00) oraz gwiazda tegorocznych obchodów - zespół Sumptuastic (godz. 20.30). Nie zabraknie stoisk z produktami regionalnymi i rękodziełem artystycznym. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali bajkową Cyrkolandię (m.in. spotkanie z Lwem Bystrzakiem, kuglarstwo, szczudła, modelowanie balonów, kolorowe tatuaże). Wieczorem Teatr Uliczny TUB ponownie zaprezentuje ogniste show. Ważną częścią składową Dnia św. Floriana będzie III edycja Majówki Motocyklowej (7.05). Organizatorzy wydarzenia przygotowali pamiątkowe gadżety dla wszystkich uczestników. Nie zabraknie też konkurencji sprawnościowych z nagrodami.


Ewa Chalecka


Wykonawcy


Zespół Vegas
Słynie z niezapomnianych przedstawień, które podczas występów przygotowuje dla publiczności. Założycielem grupy jest wokalista, autor tekstów i kompozytor Adrian Rybczyński. Największe hity Vegas to Plastikowa biedronka, Miękki koc, Bukiet róż, Piwo paliwo.Grupa Skaner
Powstała w 1993 roku. Trzy lata później zespół wywalczył Grand Prix na I Festiwalu Muzyki Disco Polo.


Zespół Classic
Powstał w 1992 roku w Iłowie z inicjatywy Roberta Klatta, Jacka Ambroziaka, Waldemara Kiełbasińskiego. Przez lata grupa koncertowała w Polsce i za granicą - muzycy odwiedzili m.in. USA i Kanadę.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej