TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Styczeń z gitarąDźwięki gitar zabrzmią w styczniu w Bystrzycy i w Dusznikach. Czas na 2. Ogólnopolski Kolędowy Konkurs Gitarowy oraz 6. Zimowe Warsztaty Gitarowe.


W ramach tegorocznego Ogólnopolskiego Kolędowego Konkursu Gitarowego w Bystrzycy odbędą się dwa koncerty. W piątek (16.01) o godz. 18.00 w sali widowiskowej MGOK (ul. Wojska Polskiego 20) przed publicznością zaprezentuje się zespół z Lublina - Por Fiesta. Grupa wystąpi w składzie: Jakub Niedoborek (gitara), Jakub Polanowski (śpiew), Agata Teodorowicz (taniec) z koncertem pt. Villancicos flamencos. W programie hiszpańskie kolędy oraz spora dawka flamenco. Wstęp na koncert wolny.W sobotę o godz. 16.00 w tym samym miejscu odbędzie się koncert laureatów tegorocznego konkursu. Walczących o miano najlepszych gitarzystów kolędowych podzielono na cztery grupy (I i II - uczniowie szkół muzycznych, III - grupa otwarta, bez ograniczeń wiekowych, IV - zespoły gitarowe lub zespoły kameralne z udziałem gitary). Na zwycięzców w poszczególnych grupach czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe.


Zanim w Bystrzycy opadną konkursowe emocje, Duszniki już będą gościły młodych adeptów gry na gitarze, wykładowców i światowej klasy wirtuozów tego instrumentu. W poniedziałek 19.01 rozpoczną się tu 6. Zimowe Warsztaty Gitarowe. Ich uczestnicy swoje umiejętności szlifować będą pod okiem doświadczonych pedagogów: Witolda Kozakowskiego, Krzysztofa Meisingera, Zbigniewa Dubielli oraz Cezarego Strokosza. W kolejne popołudnia w dusznickim Dworku Chopina (godz. 16.00) odbywać się będą koncerty gitarowe. Pierwszego dnia (19.01) wystąpi Cezary Strokosz, następnie (20.01) zagra Paweł Rybczyński, potem (21.01) Mateusz Nowak. Dwudziestego drugiego stycznia na scenie dworku wystąpi światowej klasy gitarzysta Krzysztof Meisinger, a nazajutrz odbędzie się koncert uczestników warsztatów z finałem w postaci występu Orkiestry Gitarowej Witolda Kozakowskiego. Na wszystkie koncerty wstęp wolny.


Krzysztof Meisinger - gitarzysta klasyczny stale współpracujący m.in. zOrkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Quartet Berlin, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej Ukrainy czy z Wojciechem Malickim. W 2010 roku jego płyta zatytułowana Viva Vivaldi stała się albumem roku w kategorii muzyka dawna i barokowa w plebiscycie Programu III Polskiego Radia. W 2011 roku jego album nagrany wspólnie z Iwoną Hossą został nominowany do Fryderyka - nagrody polskiego przemysłu fonograficznego w kategorii muzyka klasyczna.


Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej