TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Na każdą pogodęNiedzielny koncert grupy Stare Dobre Małżeństwo (9.04) otwiera listę wiosennych propozycji muzycznych Kłodzka.


Folkowo-rockowy zespół Stare Dobre Małżeństwo powstał za sprawą lidera - Krzysztofa Myszkow-
skiego. Kiedy w 1984 roku, prowadzący krakowski Festiwal Piosenki Studenckiej, określił muzyków mianem starego dobrego małżeństwa, nazwa ta tak bardzo spodobała się artystom, że używają jej po dziś dzień. Formacja Stare Dobre Małżeństwo
od lat z niesłabnącym powodzeniem wyśpiewuje strofy wierszy znanych polskich poetów: Edwar-
da Stachury, Adama Ziemianina, Józefa Barana, Bolesława Leśmiana, Jana Rybowicza czy Bogdana Loebla. Autorem muzyki do większości utworów jest Krzysztof Myszkowski. Charakterystyczne brzmienie nadają piosenkom instrumenty wykorzystywane przez artystów: sześcio- i dwunastostrunowe gitary, dobro, kontrabas czy harmonijka ustna. Najbardziej znane przeboje grupy, to m.in. Blues o 4 rano, Bieszczadzkie Anioły, Gloria. Od 2001 r. Stare Dobre Małżeństwo jest organizatorem festiwalu Bieszczadzkie Anioły, na którym regularnie występuje.


Grupa wystąpi o godz. 18.00 w sali widowiskowej KCKSiR-u (pl. Jagiełły 1). Bilety w cenie 45 i 50 zł do nabycia w Galerii pARTer.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej