TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Środa z JandąW tym roku zamiast Festiwalu Krystyny Jandy Lądek zaprasza na spotkanie z wybitną artystką (28.08).


Spotkanie z Krystyną Jandą odbędzie się o godz. 19.00 w Kinoteatrze (ul. Orla 7). Wieczór prowadzi Sławomir Pietras. Bilety na spotkanie w cenie 10 zł do nabycia od 12 sierpnia w CKiR (pl. Staromłyński 5) oraz IT (Rynek 1). Możliwa rezerwacja telefoniczna w CKiR.


Krystyna Janda - aktorka, reżyserka, autorka książek i felietonów. Na scenie teatralnej zadebiutowała w 1976 r. Jej filmowy debiut to rola Agnieszki w Człowieku z marmuru w reż. A. Wajdy. Za kreację w Przesłuchaniu w reż. R. Bugajskiego otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na Festiwalu Filmowym w Cannes. Od ponad 10 lat reżyseruje dla teatru i telewizji. W 2005 r. otworzyła autorski Teatr Polonia prowadzony przez Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury. W 2006 r. otrzymała Europejską Nagrodę Mediów Médaille Charlemagne. Odznaczona m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. W styczniu 2010 r. uruchomiła nową scenę Och-teatr, w dawnym kinie Ochota. Artystka związana jest również z Ziemią Kłodzką za sprawą lądeckiego festiwalu pod jej patronatem.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej