TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Śpiewające szychyProfesorowie Jan Miodek, Marek Sąsiadek i Marek Ziętek, Wojciech Zipser, Paweł Wróblewski, Maciej Sygit. Co ich łączy? Wrocław, muzyczna pasja i chęć niesienia pomocy innym. Już 4 grudnia Sygit Band - zespół złożony z przedstawicieli świata kultury, nauki i biznesu, zagra podczas koncertu charytatywnego w Kłodzku.


Grudniowy koncert zorganizowany został przez Rotary Club Polanica - stowarzyszenie, którego głównym celem jest niesienie pomocy potrzebującym. Dochód ze sprzedaży biletów wstępu (cegiełki w cenie 30 zł) przeznaczony zostanie na cele charytatywne. Można będzie nie tylko pomóc potrzebującym, ale również zobaczyć i usłyszeć jak śpiewa m.in. prof. Jan Miodek. Zespół Sygit Band powstał w marcu 2006 roku, a już trzy miesiące później zagrał pierwszy koncert. Dziś grupę tworzy 13 muzyków i 11 wokalistów. Wśród nich znajdują się: konsul honorowy Holandii Wojciech Zipser, były marszałek województwa Paweł Wróblewski, czy profesorowie medycyny Marek Sąsiadek i Marek Ziętek. Sygit Band gra wyłącznie na instrumentach akustycznych. Wykonuje standardy takich twórców, jak George Gershwin, Frank Sinatra, Władysław Szpilman, Piotr Szczepanik, Czesław Niemen, a także własne kompozycje. Koncert w Kłodzkim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji rozpocznie się o godz. 18.00. Tego samego dnia zespół wystąpi jeszcze raz – na balu charytatywnym w polanickim Hotelu Sana (wstęp za zaproszeniami), zorganizowanym przez Rotaract Club Polanica. Podczas imprezy prowadzone będą licytacje bombek, obrazów i broszek wykonanych przez podopiecznych domów pomocy społecznej. Dochód z balu podreperuje budżet Domu Pomocy Społecznej w Szczytnej. Informacje na temat zaproszeń uzyskać można pod adresem e-mail: rotaract.polanica@gmail.com.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej