TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Inauguracja DFMTrzecia edycja Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego wystartuje w maju. Organizatorzy zapraszają na koncert z udziałem niezrównanego Chóru Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk oraz na występ doskonałego amerykańskiego big-bandu The Jazz Lab Ensemble.


Pierwszy z koncertów odbędzie się 3 maja o godz. 19.00 w polanickim kościele pw. Wniebowzięcia NMP. W programie: utwory patriotyczne oraz dwie msze łacińskie Stanisława Moniuszki: Es-dur oraz Des-dur. Msza Es-dur skomponowana została na kwartet solistów, chór mieszany i organy do tekstu łacińskiego. Polanickie wykonanie związane jest ze 150-tą rocznicą powstania dzieła. Moniuszko skomponował je z okazji objęcia stanowiska dyrektora warszawskiego konserwatorium przez fenomenalnego polskiego skrzypka Apolinarego Kątskiego. Msza łacińska Des-dur to utwór ośmioczęściowy o wielkim bogactwie środków muzycznych. Kompozycja łączy siłę z liryką, głosy solowe wnikają w chóralne, a na zakończenie utworu modlitwa rozszczepia się w szeroki akord. Do udziału w polanickim koncercie zaproszono Chór Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, dla którego wykonanie Mszy Es-dur będzie premierowym. Przed publicznością wystąpi także czterech znakomitych solistów – Joanna Moskowicz (sporan), Magdalena Kulig (alt), Mateusz Myrlak (tenor), Janusz Żak (bas).


Kolejny koncert odbędzie się w Polanicy 7 maja. Tego właśnie dnia Niemcy skapitulowały na froncie zachodnim przed siłami USA i Wspólnoty Brytyjskiej. Właśnie dlatego rocznicę uświetni występ doskonałego amerykańskiego big-bandu. Na czwartkowy koncert Dolnośląski Festiwal Muzyczny zaprasza na godz. 12.00 do parku zdrojowego. The Jazz Lab Ensemble wystąpi w Polsce jedynie w dwóch miastach - we Wrocławiu i Kłodzku. Amerykańscy muzycy zagrają również w Pradze i Berlinie.


Ewa Chalecka


fot. P. Ziemacki


Artyści majowych koncertów DFM


Joanna Moskowicz – sopran, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi oraz studiów podyplomowych Akademii Muzycznej we Wrocławiu.


Magdalena Kulig - alt, absolwentka wydziału wokalnego wrocławskiej Akademii Muzycznej.


Mateusz Myrlak – tenor, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Koncertuje w Polsce i za granicą.


Janusz Żak – bas, student roku dyplomowego studiów magisterskich na gdańskiej Akademii Muzycznej.


Chór Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny - zespół występujący na wielkich światowych scenach. W swoim dorobku grupa ma 12 płyt i niezliczone nagrody.


The Jazz Lab Ensemble - jeden z najlepszych amerykańskich big-bandów cieszący się popularnością w całym kraju. Grali m.in. z: Buddy DeFranco, Wycliff Gordon, Randy Brecker oraz Allen Vizzutti.


Dolnośląski Festiwal Muzyczny (DFM) to wydarzenie cykliczne, którego koncerty odbywają się przez niemal cały rok. W programie festiwalu znajdują się zarówno koncerty muzyki klasycznej jak i jazzowej - swój repertuar prezentują uznani artyści oraz młodzi, zdolni muzycy.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej