TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Sierpień w kurorcieOstatni miesiąc wakacji w polanickim kurorcie służył będzie relaksowi w najlepszym wydaniu.


Już 3 sierpnia o godz. 17.00 Polanicka Galeria Sztuki Akwarium zaprasza na wernisaż rzeźb autorstwa Anny Różyckiej. Kilka dni później (9.08) w kościele pw. WNMP odbędzie się koncert muzyki organowej i kameralnej w ramach 27. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Tym razem przed publicznością wystąpi Andrzej Chorosiński. Artysta koncertował niemal we wszystkich krajach Europy, a także w Izraelu, USA, Kanadzie, Australii, Korei Południowej i Japonii. Występował w tak renomowanych miejscach jak m.in. Filharmonia Narodowa w Warszawie, Koncerthuset w Sztokholmie, Sala im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, Katedra Notre Dame w Paryżu, King’s College Chappel w Cambridge, Aula im. Pawła VI w Watykanie czy w Katedrze św. Patryka w Nowym Jorku. Dokonał licznych nagrań radiowych i telewizyjnych w kraju i zagranicą. Nagrał też ponad 20 płyt. Jest profesorem klas organów Uniwersytetu Muzycznego F.Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. W programie polanickiego koncertu znalazły się utwory takich artystów jak Vincenzo Petrali, Alexandre Guilmant, Johann Christian Heinrich Rinck. Początek o 19.30. Dzień później (10.08) Polanica zaprasza na koncert orkiestry dętej Fermata Band z Nowej Soli, a 15 sierpnia na występ zespołu góralskiego Janicki z Czarnego Boru (oba koncerty w muszli koncertowej, godz. 16.00).
Weekend 18-19.08 zapowiada się bardzo słodko. Wtedy bowiem w polanickim parku zdrojowym odbędzie się event Cud-Miód, w którym udział wezmą pszczelarze z Ziemi Kłodzkiej. Ostatniego dnia miesiąca (31.08) Polanicka Galeria Sztuki Akwarium zaprasza na wernisaż wystawy grafik autorstwa Oliwii Ennis. Początek o 17.00, wstęp wolny.


Ofertę kulturalną przygotowała także Villa Polanica (ul. Matuszewskiego 8). W czasie Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju (3-11.08) pensjonat zaprasza na codzienne koncerty chopinowskie w wykonaniu Duo Appassionato (Klara Kraj i Dominika Grzywacz) oraz Ani Gęgotek (skrzypce). Początek o godz. 20.00. Z kolei w weekend 17-18 sierpnia na scence przed Villą wystąpi Robert Kasprzycki, znany m.in. z przeboju Niebo do wynajęcia. W dniach 24-25 sierpnia w Villi zagości Joanna Trafas z koncertem Cinema Paradiso (przeboje kinowe). Początek o 20.00.


Atrakcje dla dzieci
W weekendy 1-3, 8-10 i 22-23 sierpnia przygotowano warsztaty wakacyjne Zyg-Zaki. Początek o godz. 11.00 w muszli koncertowej lub Teatrze Zdrojowym.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej